Czarny poniedziałek we Wrocławiu

strajk kobietDnia 3 października 2016r. odbędzie się jednodniowy protest ostrzegawczy Polek, które protestują w ten sposób przeciwko nowej ustawie antyaborcyjnej, rozpatrywanej w polskim parlamencie. Akcja wzorowana jest na proteście kobiet z Islandii, które 41 lat temu sparaliżowały cały kraj.

Akcja protestacyjna obejmuje ogólnopolską akcję absencyjną, nawołującą do nieobecności w pracy tego dnia, korzystając z jednego ze zgodnych z prawem rozwiązania: urlopu na żądanie, urlopu wypoczynkowego, dnia opieki nad dzieckiem czy dnia wolnego za oddanie krwi oraz całą masę regionalnych wydarzeń.

We Wrocławiu dzień wolny od pracy otrzymali między innymi pracownicy niektórych firm, Teatru Muzycznego Capitol czy studenci części uczelni. Protest został także poparty przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Co będzie miało miejsce we Wrocławiu?

- o 9.30 odbędzie się Czarny Protest pod Galerią Dominikańską,

- o 10.30 w Rynku będzie miał miejsce Strajk Młodych,

- o 16.00 ze skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Hallera swój marsz rozpocznie Czarny Protest. Trasa marszu będzie prowadziła ulicami Powstańców Śląskich, Świdnicką, a zakończy się w Rynku,

- o 16.30 z Parku Juliusza Słowackiego na rowerach wyruszy Kobieca Masa Krytyczna, przejazd zakończy się w Rynku,

- o 18.00 wszyscy spotkają się w Rynku pod Pręgierzem by wziąć udział w manifestacji GODZINA K, przeciwko próbom łamania praw kobiet.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup