Andrzejkowy wieczór we Wrocławiu

andrzejkiNoc z 29 na 30 listopada to tradycyjnie ostatni moment na huczną zabawę przed zbliżającym się Adwentem. W tym roku, z racji tego, że ostatni dzień miesiąca wypada w środku tygodnia, większość imprez organizowanych jest w sobotę, 26 listopada.

W przeszłości wieczór ten spędzano tylko na wróżbach. W zdecydowanej większości tym rytuałom poddawały się niezamężne kobiety. Pragnęły poznać chociaż kawałek przyszłości, sprawdzić, czy zaznają szczęścia, kiedy ich drogi los złączy z przeznaczoną im połową jabłka. Ówcześnie zewsząd można było usłyszeć o zabawach, imprezach Andrzejkowych. We Wrocławiu atrakcji na ten szczególny wieczór nie zabraknie.

Podróż do przeszłości...

Podczas przeglądania ofert Andrzejkowych warto zapoznać się z propozycją „wycieczki do PRL”. Klub Muzyczny Stary Klasztor organizuje niezapomnianą imprezę przy dźwiękach muzyki wydobywającej się ze starych winyli. Gwarantuje on zabawę w świecie absurdu, zapomnianych już pewexów, a także godzin policyjnych. Przybyli będą mieli niepowtarzalną okazję wręcz namacalnego przeniesienia do czasów, kiedy na stołach królowały obrusy w kratę i śledzie, a kolejki do sklepowej lady ciągnęły się w nieskończoność. Zabawa rozpocznie się o 20:00.

Śmiechu warte...

Dla miłośników kabaretów Wrocław przygotował dużą dawkę śmiechu. Gala kabaretowa już po raz kolejny rozbawi do łez. Narodowe Forum Muzyki za sprawą członków „Academii Humoris Causa Wratislavienses”, stworzy niezwykły nastrój, niemożliwy do zapomnienia.

W klimacie retro

Na Wzgórzu Partyzantów w klubie Victoria Park odbędzie się prawdziwe przyjęcie w klimacie retro. Uczestnicy będą mogli bawić się przy przebojach z lat 50-90.

Dla tradycjonalistów...

Barka Tumska na ostatni wieczór listopada proponuje sekretne wróżby, szampańską zabawę w sercu Wrocławia, lanie wosku. W ofercie tumskie menu i marynarski rum.

Na tradycyjne wróżby oraz obecność wszechobecnych czarownic mogą również liczyć goście w klubie Alibi, przy ul. Grunwaldzkiej 61. Dla Andrzejów oczywiście wstęp wolny!

Każdy z pewnością znajdzie w stolicy Dolnego Śląska coś dla siebie!

 

Agnieszka Miśkowiec

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup