VII Wrocławski Orszak Trzech Króli

trzech króliPokój i dobro! – to franciszkańskie zawołanie jest hasłem Orszaku Trzech Króli 2017, który 6 stycznia przejdzie ulicami stolicy Dolnego Śląska i dotrze do stajenki, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu. Orszak wyruszy tradycyjnie z Ostrowa Tumskiego o godz. 12.30 i będzie już siódmym wrocławskim, wspólnym kolędowaniem, które zakończy koncert Joszko Brody i zespołu Dzieci z Brodą na rynku.

Anioły, pastuszkowie, Trzej Królowie z rycerzami i dwórkami oraz orkiestra policyjna – kolorowy i rozśpiewany kolędowo wrocławski Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia o godz. 12.30 z Ostrowa Tumskiego. Będziemy wspólnie cieszyć się radością Narodzenia Pańskiego i zmierzać do stajenki, aby pokłonić się małemu Jezusowi. Zachęcamy, aby każdy, kto może, przygotował strój i w ten sposób aktywnie włączył się w barwny korowód. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Uczestnikom rozdawane będą orszakowe korony oraz śpiewniki i naklejki.

W Orszaku Trzech Króli 2017 nie zabraknie nowości programowych – uczestników na ul. Oławskiej witać będzie powiększony Chór Anielski, a z racji Roku Jadwiżańskiego obchodzonego w naszej archidiecezji do aktorów dołączy dwór św. Jadwigi. Nie zabraknie walki aniołów z diabłami (w tym roku w zupełnie innej odsłonie), a całemu Orszakowi przewodzić będą Trzej Królowie – konno, w asyście swoich rycerzy.

Po pokłonie Trzech Króli Świętej Rodzinie na scenie na rynku odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Joszko Brody i zespołu Dzieci z Brodą, którzy przygotowali dla uczestników moc niespodzianek.

Wstęp jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup