Znamy rozkład Wielkiego Finału WOŚP we Wrocławiu 15 stycznia

wośp wrocławZnamy już rozkład koncertów podczas niedzielnej kulminacji trzydniowego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu! 15 stycznia zapraszamy na plac Nowy Targ już od godzin porannych. Podobnie jak w roku ubiegłym koncerty odbywać się będą na dwóch scenach – plenerowej na Nowym Targu oraz klubowej w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1, tuż obok placu Nowy Targ.

Na obu finałowych scenach będzie się działo naprawdę dużo. Na Nowym Targu wystąpią giganci polskiego folku – Carrantuohill w towarzystwie zespołu tańca irlandzkiego Salake. Znany z zeszłorocznego finału kolektyw Foliba ponownie wprowadzi publiczność w prawdziwy taneczny trans i poprowadzi warsztaty gry na bębnach dla najmłodszych. Na scenie pojawią się również znany z widowiskowych koncertów wrocławski hardrockowy zespół Strain, funkująca ekipa z Clock Machine, gwiazda "Bitwy Na Głosy", "Mam Talent" i "Szansy Na Sukces" Nikola Warda, ponownie Chorzy ze Szczecina oraz rockowa grupa Cochise, dowodzona przez popularnego aktora Pawła Małaszyńskiego.

Na tych, którzy zamiast ognistej plenerowej zabawy wybiorą gotyckie wnętrza Starego Klasztoru, również czekają niespodzianki. Podczas wielogodzinnej imprezy Gitarowe Przeboje Wszech Czasów zaśpiewają znane wrocławskie wokalistki: Natalia Lubrano, Ania Kłys, Marta Kołodziejczyk i Paulina Lenda. Legenda polskiego heavy-folku Percival zderzy się z rasowym dancehallem – taneczne szaleństwo rozkręcać będą doświadczeni Bob One i Bas Tajpan. Na scenie pojawi się też wyjątkowy November Project - zespół tworzony przez jedenastu muzyków, w tym sześciu z niepełnosprawnością. Całość uzupełni występ rewolucyjnej (i rewelacyjnej!) kobiecej formacji folkowej Same Suki!

Koncerty rozpoczynają się o godz.14:00. Poniżej przedstawiamy godzinowy plan występów:

Nowy Targ:

14:00 CARRANTUOHILL & SALAKE
14:50 CHORZY
15:30 PULL THE WIRE
16:20 STRAIN
17:00 NIKOLA WARDA
17:30 MISSING LINK
18:10 CLOCK MACHINE
19:00 COCHISE
20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Stary Klasztor:

15:00 SAME SUKI
17:00 BOB ONE & BAS TAJPAN
18:30 PERCIVAL
20:10 GITAROWE PRZEBOJE WSZECH CZASÓW
22:00 NOVEMBER PROJECT


Na Nowym Targu znajdzie się ponadto:

- Sklepik WOŚP z koszulkami i gadżetami
- Stanowisko Promocji Pokojowego Patrolu
- Stanowisko Ratujemy i Uczymy Ratować
- Stanowisko HOCHLAND - Oficjalnego Partnera 25 Finału
- Stanowisko Ratownictwa Wodnego RP
- Stanowisko OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu
- Stanowisko Wrocławskich Spotkań Klasyków (klasyczne samochody)
- Stanowisko Grupy Rekonstrukcyjnej Pancerni Strzegom
- Stanowisko motocyklistów APANONAR

Na Nowym Targu czekać będą również stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami. Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Będą też tradycyjnie licytacje Wielkiej Orkiestry, idealna okazja do wspomożenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Tegoroczna odsłona Finału WOŚP to trzydniowa impreza, jakiej Wrocław jeszcze nie widział. 13 stycznia w piątek w Starym Klasztorze wystąpi legendarny Antykabaret z udziałem wrocławskich osobowości - aktorów, piosenkarzy, tancerzy, dziennikarzy, nauczycieli i komików. Z kolei w klubie Stara Piwnica wystąpi czołówka (nie tylko) wrocławskiej sceny szantowej, m.in. Gdańska Formacja Szantowa, Za Horyzontem i W Stronę Portu. W sobotę 14 stycznia orkiestrowa publiczność będzie mogła wziąć udział w Małance, czyli wschodniej zabawie sylwestrowej! W rolach głównych wystąpią ukraińskie gwiazdy Luiku i Familia Perkalaba oraz doskonały zespół Neozbiljni Pesimisti z Serbii!  Miłośników cięższych brzmień zaprasza Stara Piwnica – podczas wielogodzinnej imprezy wystąpi doskonały szczeciński zespół Chorzy, absolutna legenda polskiego punkrocka Ga Ga/Zielone Żabki, energetyczny śląski skład Wiewiórka na Drzewie, który w swojej muzyce łączy hiszpańskie rytmy, rocka, reggae i ska oraz wrocławski zespół Non Stop.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup