Klub Firlej razem z wrocławianami zadba o kulturę

firlej kulturaZespół Firleja wesprze przedstawicieli lokalnej społeczności w tworzeniu oferty kulturalnej dla ich własnego osiedla. Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” zaprasza mieszkańców dzielnicy Grabiszyn - Grabiszynek do udziału w projekcie „Dom Kultury +”. Pierwsze spotkanie organizacyjno - warsztatowe już 21 marca.

Program Dom Kultury+, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury, realizowany jest zgodnie z założeniami Paktu dla Kultury. Celem działań podejmowanych w ramach programu jest poszerzenie dostępu do kultury, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, pobudzenie aktywności obywatelskiej w przestrzeni kultury, wykreowanie warunków sprzyjających nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej.

Firlej zamierza przeprowadzić diagnozę potrzeb kulturalnych na osiedlu Grabiszyn - Grabiszynek oraz zorganizować konkurs na inicjatywy lokalne, aktywizujące jego mieszkańców. Założeniem organizatorów jest także realizacja projektu w możliwie najszerszym gronie partnerów.

- Udział w programie „Dom Kultury +” to kolejny krok Firleja do działania na rzecz lokalnej społeczności. W przeszłości proponowaliśmy zajęcia dla seniorów i dla najmłodszych, teraz chcemy tworzyć głębsze więzi z mieszkańcami dzielnicy Grabiszyn - Grabiszynek – tłumaczy dyrektor ODA Firlej, Robert Chmielewski i dodaje – Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na kulturalną imprezę w swojej najbliższej okolicy. Nikt nie musi się martwić, że jest debiutantem w tej dziedzinie, ponieważ na każdym etapie działania może liczyć na pomoc naszego zespołu.

Pierwsze spotkanie organizacyjno - warsztatowe odbędzie się już 21 marca o godz. 18:00 w ODA Firlej, na ul. Grabiszyńskiej 56. Kolejne odbywać się będą co tydzień. Zachętą do spotkania może być uruchomiona właśnie w Firleju „Kawiarnia sąsiedzka”, która serwuje ciasta przygotowywane samodzielnie przez naszych sąsiadów z osiedla - dodaje Chmielewski. Na spotkaniach omawiane zostaną m.in. lokalne problemy z kulturą oraz pomysły na działania zmierzające do ich usunięcia. Zwieńczeniem działań będzie przygotowanie i realizacja projektu kulturalnego.  

Terminy spotkań:
21.03, 18:00
28.03, 18:00
4.04, 18:00
11.04, 18.00

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup