Wybory do rad osiedli już 23 kwietnia!

rady osiedliW niedzielę 23 kwietnia 2017 r., między 8.00 a 20.00, we Wrocławiu odbędą się wybory do rad osiedli. Na nowych radnych czeka blisko 800 miejsc, a o tym, kto je zajmie, zadecydują mieszkańcy Wrocławia. Dzień wcześniej, podczas Dnia Odry na Bulwarze Dunikowskiego, będzie można spotkać kandydatów z kilku wrocławskich osiedli.

Spotkaj się z kandydatem

Na kandydatów na radnych osiedlowych czekać będzie specjalny namiot – miejsce przedwyborczych spotkań. Będzie on otwarty przez cały czas trwania wydarzenia od godz. 11.00 do 17.00. W namiocie przygotowane zostaną krzesła oraz stoliki, by w kameralnej atmosferze możliwe były spotkania i rozmowy o wizji rozwoju osiedla.

Do tej pory swoją obecność potwierdzili kandydaci z osiedli: Brochów, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Oławskie, Biskupin-Sępolno-Bartoszowice-Dąbie, a także Grabiszyn-Grabiszynek. Można jeszcze dołączyć – wystarczy przyjść do namiotu wyborczego podczas Dnia Odry i zająć miejsce. Zachęcamy, by informację o spotkaniu rozpowszechnić na swoim osiedlu.

Gorąco zapraszamy do odwiedzin w namiocie wyborczym wszystkich obecnych na Dniu Odry wrocławian – by lepiej poznali osoby, które chcą reprezentować ich podczas kadencji w radzie osiedla. W namiocie każdy mieszkaniec będzie mógł także sprawdzić, w obrębie jakiego osiedla mieszka, gdzie znajduje się jego lokal wyborczy, a także na jakich kandydatów będzie mógł zagłosować w niedzielę.

Weź udział w wyborach

Głosuje się na tylu kandydatów, ile mandatów przydzielonych zostało danemu okręgowi wyborczemu. Pouczenie o tym, jak głosować, będzie zawarte na karcie do głosowania. Informacja o liczbie mandatów przydzielonych danemu okręgowi wyborczemu jest umieszczona w Obwieszczeniu Miejskiej Komisji Wyborczej o podziale osiedla na okręgi wyborcze i liczbie radnych wybieranych w tych okręgach. Obwieszczenia o okręgach wyborczych i liczbie wybieranych radnych.

Głosuje się, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwisk kandydatów. Liczba postawionych na karcie do głosowania znaków „X” nie może być większa niż liczba mandatów w okręgu wyborczym. Żeby móc zagłosować, należy obwodowej komisji wyborczej okazać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, umożliwiający stwierdzenie tożsamości.

Czterdzieści osiem wrocławskich osiedli czeka na swoich nowych radnych. Wybierzmy ich razem już 23 kwietnia!

Informacje dotyczące wyborów znaleźć można na stronie: www.wroclaw.pl/wyboryosiedla2017

Szczegóły także na Facebooku: www.facebook.com/events/268252096921621  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup