Strefa Wrocław – spędź majówkę na Wyspie Słodowej!

majówka wyspaSiedem stref, a wśród nich atrakcje rodzinne, sportowe i artystyczne. Z kolei wieczorem: kino plenerowe, stand up, koncerty. Przyjdź na Wyspę Słodową i przekonaj się, że majówka w mieście nie musi być nudna. Zapraszamy codziennie od 1 do 3 maja w godz. 13.00-22.00, z rodziną lub przyjaciółmi. Wstęp wolny.

Lubisz tańczyć, interesujesz się modą, a może zawsze chciałeś nauczyć się grać na bębnach? Specjalnie dla ciebie otwieramy Strefę Art. Szkoła tańca Just Move pokaże, jak żyć pasją do tańca i czerpać z niego nieskończone źródło energii i motywacji do działania. Na Wyspie zaprezentuje swoje umiejętności oraz zachęci Was do wspólnej nauki i zabawy. O projektowaniu odzieży opowie Sonia Tattam – autorka marki odzieżowej Mellody z pogranicza boho-romantic. W swojej karierze projektowała m.in. dla Lilly Allen, Ellie Goulding, Kuby Wojewódzkiego, Reziego czy Marty Wierzbickiej. Podczas majówki zaprezentuje swoje kolekcje i odpowie na pytania dotyczące świata mody. Warsztaty bębniarskie poprowadzi z kolei grupa Foliba. Zespół wykonuje aranżacje inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej. Ma za sobą ponad 400 występów w Polsce i za granicą.

Amatorów aktywnego wypoczynku zapraszamy do Strefy Sportu, w której z pewnością nie zabraknie różnych form ruchu na świeżym powietrzu. Gościem specjalnym będzie Marta Tymoszewicz – osobowość roku 2016 według Polskiego Orła Biznesu. Od 11 lat prowadzi fitness Coaching/Studio. Wytrwale dąży do celu i nigdy się nie poddaje. Za swoją postawę życiową oraz promowanie treningu bodyART w Polsce otrzymała nagrodę – Skrzydła Sukcesu. Podczas majówki poprowadzi zajęcia fitness.

Nieco wolniej czas upłynie uczestnikom Strefy Rodzinnej, w której razem z najbliższymi będzie można pograć w badmintona czy po prostu odpocząć na przygotowanych leżakach i hamakach. Czas umilą także gry planszowe, które z powodzeniem można nazwać przenośnym centrum rodzinnej rozrywki. W końcu nic tak nie integruje jak spora dawka zdrowej rywalizacji.

Mówi się, że śmiech to zdrowie. Na Wyspie zadbamy o jedno i drugie. W Strefie Uśmiechu animatorki zrobią wszystko, żeby rozchmurzyć nawet najbardziej posępne twarze. Z kolei w specjalnie wydzielonej Strefie Zdrowia chętni będą mogli zasięgnąć porad specjalistów. Konsultacji na temat zdrowej diety udzieli Diana Szumilas – dietetyk. Skorzystać będzie można także ze wskazówek fizjoterapeuty, który podpowie, jak zadbać o kręgosłup oraz radzić sobie z dolegliwościami bólowymi.

Podczas majówki będzie można zrobić coś nie tylko dla siebie, ale też dla innych. W Strefie Dobrego Serca pojawią się przedstawiciele fundacji „Król i Smok” oraz „Mam Marzenie”. Na Wyspie nie zabraknie też dobrej kuchni. O dobre jedzenie i świeżo parzoną kawę zadbają food trucki oraz mobilni bariści, którzy staną w Strefie Smakosza.

Wieczorem działalność stref uzupełnią atrakcje sceniczne. 1 maja na plenerowej scenie zaprezentują się lokalne zespoły, które udowodnią, że Wrocław dobrą muzyką stoi. Podczas koncertów będzie można posłuchać różnorodnych gatunków muzycznych. 2 maja zapraszamy na seans pod chmurką. Oprócz kina plenerowego na uczestników czekać będą także pokazy taneczne. 3 maja nie zabraknie z kolei kąśliwych uwag i złośliwego poczucia humoru. Stand up od lat gromadzi rzesze fanów na całym świecie, rozbawiając publikę do łez. Prześmiewcze monologi rodzimych kominków uzupełnią występy artystów z Wrocławia i okolic.

Organizatorem Majówki na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Stowarzyszenie Sportowa Polska.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup