Poczta Polska wydaje znaczek z okazji Światowych Igrzysk Sportowych The World Games Wrocław 2017

twg znazcekW dniach 20-30 lipca we Wrocławiu odbędą się 10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017. Poczta Polska uczci to szczególne wydarzenie wydaniem okolicznościowego znaczka wraz z kopertą FDC (Pierwszego Dnia Obiegu) i datownikiem. Emisja wchodzi do obiegu 9 czerwca.

Autor projektu emisji „10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games Wrocław 2017”, Karol Tabaka, uchwycił na znaczku trzech sportowców w ruchu – każdy z nich uprawia inną dyscyplinę sportową: futbol amerykański, kickboxing i żużel. To trzy z czterech konkurencji, jakie Wrocław, jako gospodarz imprezy, dodatkowo zorganizuje podczas Igrzysk. Czwartą z nich jest wioślarstwo halowe. Na kopercie FDC przedstawiono odnowiony Stadion Olimpijski, który będzie miejscem najbardziej widowiskowych zmagań podczas Igrzysk – futbolu amerykańskiego oraz żużla.

– Igrzyska to ważne międzynarodowe wydarzenie i wielkie święto sportu. Nasza emisja z pewnością doda prestiżu imprezie i będzie interesującym elementem promocji Polski i Wrocławia. To również wyjątkowa okazja do popularyzacji dyscyplin nieolimpijskich i być może w przyszłości włączenia ich do programu Igrzysk Olimpijskich – podkreśla Wiesław Włodek, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.
 
– To dla nas ogromne wyróżnienie, bo wiemy, że na dedykowany znaczek mogą zasłużyć jedynie najważniejsze wydarzenia w naszym kraju. Liczymy, że będzie to dla wszystkich piękna pamiątka po lipcowych zawodach – mówi Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

The World Games, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, to najważniejsze wydarzenie sportowe 2017 roku, w którym do rywalizacji w 31 sportach na 26 arenach stanie blisko 3500 sportowców ze 100 krajów świata. Igrzyska rozgrywane są od roku 1981. Po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Zaplanowana z wielkim rozmachem ceremonia uroczystego otwarcia odbędzie się na 40-tysięcznym Stadionie Wrocław, a każdego wieczoru na kibiców będzie czekać The World Games Plaza – strefa wspólnej zabawy, zlokalizowana w centrum miasta. Wśród dyscyplin, jakie zostaną zaprezentowane na wrocławskich igrzyskach, znalazły się m.in. akrobacje szybowcowe, karate, sumo, squash, taniec sportowy i snooker.

autor projektu: Karol Tabaka
liczba znaczków: 1 znaczek
wartość znaczka: 5 zł
nakład: 160 000 szt.
technika druku: offset
format znaczka: 39,5 x 51 mm
arkusz sprzedażny: 4 znaczki
papier: fluorescencyjny
data wprowadzenia do obiegu: 9 czerwca 2017 r.

Poczta Polska 9 czerwca br. wprowadza do obrotu również kartkę okolicznościową 10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games Wrocław 2017, której projektantami są Maciej Środa i Filip Król. Kartka wydana w limitowanym nakładzie 2800 szt. jest dostępna w sprzedaży w urzędach pocztowych: Wrocław 1 ul. Krasińskiego 1 oaz Wrocław 32 Rynek 28.

Zapraszamy także na wystawę ,,10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games Wrocław 2017” w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, prezentującą ponad 300 miniaturowych dzieł sztuki obrazujących niemal wszystkie dyscypliny sportowe rozgrywane podczas The World Games 2017.

Wystawa potrwa od 9 czerwca do 13 sierpnia 2017 r.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup