Rusza konkurs na krótki film o Wrocławiu „Unexpected Wrocław”

konkurs filmAkcja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby przedstawić wyjątkowość Wrocławia w formie krótkiego filmu złożonego z jednosekundowych ujęć. Trwający max. 20 sekund materiał należy zgłosić najpóźniej do 22 września 2017 r. Nagrody to m.in. dron z kamerą GoPro Karma. Autorzy pierwszych 10 zgłoszeń otrzymają bilety do Cinema City, które zostanie otwarte we Wroclavii.

„Unexpected Wrocław” jest konkursem na najlepszą prezentację Wrocławia w formie filmu złożonego z jednosekundowych ujęć. Autorzy prac mają w ten sposób możliwość podzielenia się swoim spojrzeniem na Wrocław – uchwycenia ducha miasta i wyjątkowości jego mieszkańców oraz pokazania – zgodnie z nazwą „Unexpected Wrocław” – czym zaskakuje stolica Dolnego Śląska.

Udział w konkursie

Zgłoszenia odbywają się przez stronę www.konkursfilmowy.wroclavia.pl. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby, które ukończyły 18 lat – jako uczestnicy indywidulani lub w ramach 2-3 osobowych zespołów. Powstały jako praca konkursowa film powinien trwać od 10 do 20 sekund. Montując materiał, należy dodać tło muzyczne w postaci jednej ze ścieżek dźwiękowych udostępnionych przez organizatora.

Harmonogram

Prace konkursowe przyjmowane są w terminie do 22 września 2017 r. do godz. 23.59. W terminie 1 25 września trwa głosowanie internautów na najlepsze filmy. Spośród 10 prac najlepiej ocenionych przez publiczność oraz 10 wskazanych przez jury zostaną wybrani laureaci: 1 miejsca Grand Prix, 2 i 3 miejsca oraz 7 równorzędnych wyróżnień́. Dodatkowo praca, która zdobędzie najwięcej głosów internautów otrzyma nagrodę publiczności.

W skład jury wejdą osoby związane z branżą filmową oraz przedstawiciele patronów i sponsora. Oceniając prace, jurorzy wezmą pod uwagę oryginalność́ i pomysłowość́, technikę̨ oraz spójność́ z tematem konkursu. Uroczyste wręczenie nagród dla 10 finalistów nastąpi 21 października 2017 r.

Nagrody

Do autorów najlepszych prac trafią następujące nagrody:
•    Grand Prix:  dron z kamerą GoPro Karma o wartości 6 150 zł,
•    Drugie miejsce: kamera GoPro HERO o wartości 1 850 zł,
•    Trzecie miejsce: aparat INSTAX mini 9 o wartości 340 zł,
•    Wyróżnienia (7 szt.): karty podarunkowe centrum handlowego Wroclavia o wartości 200 zł każda,
•    Nagroda publiczności: aparat INSTAX mini 9 o wartości 340 zł.

Dodatkowo pierwszych 10 zgłoszeń będzie premiowane biletami do kina Cinema City, które zostanie otwarte we Wroclavii.

Organizator

Pomysłodawcą i sponsorem konkursu „Unexpected Wrocław” jest Wroclavia, powstające w sercu miasta centrum handlowo-biurowe, którego otwarcie planowane jest na  18  października  2017 r.

– To nasza kolejna inicjatywa skierowana do wrocławian, po akcji „Ubieramy wrocławskie krasnale” oraz „Wrocław – kochamy nasze miasto”. Tym razem chcemy dotrzeć do młodych i uzdolnionych artystycznie wielbicieli naszego miasta. Mamy nadzieję, że konkurs będzie okazją do dobrej zabawy i przyczyni się do wzmacniania wrocławskich wartości oraz unikalnej atmosfery Wrocławia – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Szczegółowe zasady konkursu, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie konkursfilmowy.wroclavia.pl.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup