W niedzielę startuje Wrocław Business Run

business runPrzygotowania do trzeciej edycji Wrocław Business Run są na ostatniej prostej. Bieg organizowany równocześnie w ośmiu polskich miastach jest największą tego typu imprezą w Polsce. Z pomocą dla potrzebujących w najbliższą niedzielę, 3 września na wrocławskiej Pergoli wystartuje ponad 2 300 biegaczy!

Nigdy wcześniej we Wrocław Business Run nie wystartowało tak wielu uczestników - frekwencyjny rekord zostanie pobity! Jak duży, przekonamy się w niedzielę, ponieważ zostały jeszcze ostatnie pakiety startowe. W zeszłym roku podczas biegu udało się zebrać, aż 93 720 złotych na pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Organizujemy charytatywną sztafetę już od 6 lat. W tym czasie dzięki zebranym środkom udało nam się pomóc już 139 osobom. To niesamowita radość widzieć bezinteresowne zaangażowanie setek ludzi w całym kraju, których łączy idea pomagania – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run

Na poprzedzającej bieg konferencji obecni byli również pochodzący z Dolnego Śląska tegoroczni beneficjenci. Zebrane środki pozwolą na sfinansowanie leczenia oraz zakup protez dla 22-letniej Kasi, 13-letnigo Michała, 7-letniego Maksa oraz 5-letniego Mateusza. W tym roku udało się już pobić wysokość zeszłorocznej zbiórki – na koncie fundacji jest już ponad 128 000 złotych, które w całości zostaną przeznaczone na pomoc beneficjentom. Dodatkowo pomóc można wspierając inicjatywę „Wsparcie po starcie”. W jaki sposób? Robiąc zakupy w drogerii Natura lub kupując produkty firmy Oknoplast. Więcej o akcji na stronie: www.wsparciepostarcie.org.

- To dla mnie niezwykle wzruszające, że aż tyle osób zdecydowało się wziąć udział w takim biegu. Sama jestem sportowcem i cieszę się, że to właśnie w taki sposób ktoś może odmienić moje i chłopców życie – powiedziała Kasia Sobczak, która na co dzień trenuje pływanie, wielokrotnie odnosząc sukcesy na mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Na konferencji pojawili się także przedstawiciele głównych sponsorów biegu. Z roku na rok Wrocław Business Run staje się coraz większym wydarzeniem i jego organizacja nie byłaby możliwa bez ich pomocy.

- Wrocław Business Run to już stały punkt w kalendarzu naszej firmy. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tę wspaniałą inicjatywę i przy okazji, w tak przyjemnych okolicznościach, pomóc osobom, które tego potrzebują – zaznacza Grzegorz Pabian, General Manager UBS-BSC Wrocław.

Wrocław Business Run co roku przyciąga coraz więcej wrocławskich firm oraz organizacji, które chętnie wspierają ideę biegu i włączają się w pomoc potrzebującym. W tej edycji swój udział potwierdziły m.in. UBS Business Solutions Poland, Unit4, HPE czy Capgemini.  Tegoroczny bieg odbędzie się na wrocławskiej Pergoli w okolicy Hali Stulecia.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup