Wrocławskie Dni Recyklingu

dni recyklinguJeszcze do końca października 2017r. zespoły ze szkół wrocławskich mogą wziąć udział w Grze Miejskiej organizowanej w ramach Wrocławskich Dni Recyklingu a już w najbliższy piątek w warsztatach tworzenia przypinek.

Nauczyciele i młodzież wrocławskich szkół już od 8 lat licznie zgłaszają się do konkursu w formie Gry Miejskiej. Jak sami mówią, cenią go za ciekawą formę i możliwość lepszego poznania swojego Miasta. Konkurs wymaga bowiem spaceru w poszukiwaniu plansz, a zadania pozwalają na wykorzystanie różnorodnych umiejętności i szerokiej wiedzy ogólnej uczniów.

Gra ma formę podchodów. Kilkunastoosobowe zespoły mają za zadanie znaleźć ukryte w różnych punktach miasta plansze z zadaniami. Dodatkowo dla chętnych w dniu 27 października w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ul. Kołłątaja zorganizowane będą warsztaty tworzenia przypinek (do wyczerpania miejsc!). Cała akcja pomyślana jest tak, że młodzież niejako „przy okazji” bardzo atrakcyjnej formy spędzania czasu uczyła się zasad prawidłowej segregacji odpadów. Dopełnieniem całości jest planowana kampania medialna oraz spot edukacyjny, który zobaczymy ok. 200 tys. razy w środkach masowego transportu we Wrocławiu.

Organizatorzy wierzą, że to dzieci i młodzież mają największy wpływ na naszą przyszłość oraz potrafią zmotywować najbliższych do zmiany przyzwyczajeń. Odpady są surowcami wtórnymi, a odpowiednio z nimi postępując zyskujemy naprawdę wiele dla naszej Planety – to najważniejsze założenia Akcji. W tegorocznej edycji kładziemy nacisk na postępowanie z odpadami komunalnymi – głównie opakowaniami. Rozprawiamy się z mitami na ten temat, pokazujemy że opakowania są cennym surowcem wtórnym, ale należy wiedzieć, co można a czego nie można poddać recyklingowo oraz, że odpady mają różną… jakość, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. Podsumowanie akcji i wręczenie nagród odbędzie się 12 grudnia.

Organizatorami Akcji są Urząd Miasta, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz firma Tetra Pak Sp. z o.o. Partnerem Akcji jest Zespół Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Honorowy Patronat nad Akcją objął Pan Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup