Nowoczesność i wygoda dla wrocławskich pasażerów

mpk biletyJuż od 8 marca w systemie URBANCARD będzie można kupować bilety w kasownikach za pomocą zwykłej karty płatniczej z funkcją płatności zbliżeniowych.

Takie bilety sprzedawane przez kasownik są wyłącznie w wersji elektronicznej, dlatego system URBANCARD przypisuje je automatycznie do danego numeru karty, którą był dokonywany zakup. To zdecydowanie nowość, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników kart płatniczych, którzy w nowym systemie nie muszą kupować biletów papierowych, płacić gotówką lub wyrabiać karty URBANCARD.

Zapewniamy, że okazanie kontrolerowi bankowej zbliżeniowej karty płatniczej, którą uprzednio dokonany był zakup biletu w Kasowniku Biletowym, jest całkowicie bezpieczne. Kontroler, identyfikujący się odpowiednim dokumentem, nie ma dostępu do danych na kontrolowanej karcie płatniczej, która jest wyłącznie identyfikatorem transakcji.  Bilet jest zapisywany w Systemie Centralnym. A dane karty są automatycznie szyfrowane w momencie zbliżenia karty do Kasownika Biletowego i w formie bezpiecznej (token) są zapisane w Systemie Centralnym. Kontroler otrzymuje z Systemu Centralnego wyłącznie informacje dotyczące biletu przypisanego do karty płatniczej.

Zakup biletu w pojeździe odbywa się na tej samej zasadzie, co zakup kartą zbliżeniową w każdym sklepowym terminalu. Transakcja jest szybka i w pełni bezpieczna. Każdy zakup można później sprawdzić na saldzie konta bankowego. Biorąc pod uwagę popularność tej formy płacenia, została ona również uruchomiona, jako nowa funkcjonalność, we wszystkich nowym biletomatach. - mówi Lech Filipiak, dyrektor departamentu Nieruchomości i eksploatacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Natomiast dla tych wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą używać kart płatniczych, stworzyliśmy możliwość kupowania biletów jednorazowych i czasowych w kasownikach i biletomatach za pomocą karty URBANCARD EP. Będzie ją można wyrobić od 8 marca, czyli w momencie startu nowego systemu. Karta URBANCARD EP to nowoczesny i wielofunkcyjny nośnik usług i produktów elektronicznych, który poza funkcją biletu okresowego posiada funkcję Elektronicznej Portmonetki. Można ją doładować w stacjonarnych Automatach Biletowych, Punktach Sprzedaży i na stronie. Należy tylko pamiętać, że karta URBANCARD EP musi być przed użyciem doładowana (w kiosku, biletomacie lub przez Internet). 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup