Gdzie oni są? Ci wszyscy moi przyjaciele?

grzegorz ciechowski„Lżejszy od fotografii – o Grzegorzu Ciechowskim” (Wydawnictwo Literackie) to portret ikony polskiego rocka, nakreślony ręką cenionego dziennikarza muzycznego radiowej Trójki – Piotra Stelmacha. Redaktor swoją opowieść prowadzi od 2001 roku – od wiadomości o nagłej śmierci Ciechowskiego, cofa się do kolejnych etapów kariery i życia osobistego artysty, aż po dzień narodzin. Autor porozmawia z czytelnikami podczas wyjątkowego spotkania w salonie Empik Renoma już 14 czerwca.

„Lżejszy od fotografii...” to najpełniejszy portret Grzegorza Ciechowskiego. Z bogactwa rozmów przeprowadzonych przez Piotra Stelmacha wyłania się obraz konsekwentnego i bezkompromisowego artysty, lojalnego przyjaciela i choleryka, ciepłego, ale wymagającego ojca. Ciechowski jawi się tu też jako humorysta i autor bezlitosnych żartów, które jego współpracowników nieraz doprowadzały do szewskiej pasji, a dziś wspominają je z rozrzewnieniem. Autorowi udało się również dotrzeć do wielu pięknych, zaskakujących, niepublikowanych wcześniej zdjęć i dokumentów.

O Ciechowskim opowiada w książce najbliższa rodzina: matka, siostry i córka, muzycy Republiki, a także m.in. Jan Borysewicz, Zbigniew Hołdys, Lech Janerka, Kayah, Grzegorz Markowski, Marek Niedźwiecki, Muniek Staszczyk, Justyna Steczkowska, Kazik Staszewski, Wojciech Waglewski i Leszek Biolik.

Grzegorz Ciechowski – polski muzyk rockowy, poeta, kompozytor, felietonista, lider i wokalista zespołu Republika. Jako solista występował m.in. pod pseudonimami Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa.

Piotr Stelmach – dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia.

14 czerwca, godz. 18:00
Empik Renoma
Wrocław, ul. Świdnicka 40

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup