Letnie Kino na Dachu Renomy

lato renomaW tym roku swoje lato w mieście spędź z nami na dachu Renomy! Renoma wraz z Dolnośląskim Centrum Filmowym sprawią, że tegoroczny sierpień będzie wyjątkowy dzięki kolejnej edycji wydarzenia „Lato w mieście, Kino na Dachu”, którego motywem przewodnim jest MIASTO.

Z pomocą obsypanych licznymi wyróżnieniami tytułów Renoma przeniesie widzów do takich kulturalnych stolic świata, jak Rzym, Lizbona czy Berlin. Pierwsze trzy seanse to uważnie wyselekcjonowana „podróż”, którą rozpocznie Berlin wraz z obrazem „WHO AM I. Możesz być kim chcesz”. Film opowiada o Benjaminie, który – choć w prawdziwym życiu jest nikim – w sieci może być kimkolwiek zechce. Jako osoba odpowiedzialna za coraz więcej spektakularnych ataków, trafia na pierwsze strony gazet i wkrótce staje przed koniecznością zmierzenia się z konsekwencjami swoich działań.   

Kolejny film – „Imagine” – przeniesie widzów do Lizbony, gdzie toczy się wzruszająca i urzekająca zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego opowieść o Ianie, charyzmatycznym instruktorze niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Uwagę Iana przyciągnie piękna Ewa, dzięki niekonwencjonalnym wskazówkom nauczyciela próbująca stawiać pierwsze kroki poza kliniką. Ewa przekona się, że w życiu każdy akt odwagi niesie ze sobą ryzyko, ale inaczej nie sposób poznać smaku wolności.   

Z Lizbony Renoma zaprasza do Rzymu, po którym przewodnikiem będzie laureat Oskara, film „Wielkie Piękno”. To przepiękny, włosko-francuski komediodramat, opowiadający historię czarującego Jepa, który pomimo pierwszych oznak starzenia się w pełni korzysta z życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, a pod przykrywką nałogowego uwodziciela chowa coś więcej. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu nagrodę literacką i reputację sfrustrowanego pisarza. Na tarasie swojego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, marząc, by raz jeszcze wziąć do ręki pióro.
 
Podczas ostatniego przystanku tej kinematograficznej podróży stery oddane zostaną gościom! Głosowanie na Facebookowym profilu Renomy wyłoni zwycięski obraz, prezentowany na zakończenie kinowej uczty. W propozycjach znalazły się: „Spotkanie w Palermo” Wima Wendersa,  „Przed zachodem słońca” Richarda Linklatera oraz „21 x Nowy Jork” Piotra Stasika. Dodatkowo Organizatorzy zapowiadają konkursy, w których do wygrania będą między innymi bony zakupowe, i zachęcają do monitorowania profilu na Facebooku.

„W tym sezonie, dobierając repertuar chcemy zaproponować, by było to coś więcej, niż tylko ciekawe filmy” – mówi Barbara Wójcik, dyrektor Domu Handlowego Renoma, i dodaje: „Dlatego nasz wybór padł na wyjątkowe, niszowe produkcje z przesłaniem, które zostaje z widzami na długo po zakończeniu sensu. Wszystko to spięte jedną klamrą, motywem przewodnim: MIASTO. Tego sierpnia pragniemy, aby filmy z innymi miastami w tle oglądane były w najlepszym towarzystwie: widoku naszego pięknego Wrocławia z dachu Renomy. Zapraszamy serdecznie!”.
 
Więcej szczegółów na stronach: renoma-wroclaw.pl, www.dcf.wroclaw.pl oraz facebook.com/RenomaDH

Miejsce projekcji: Dach Renomy, poziom +8

Seanse w soboty: 04.08, 11.08, 18.08, 25.08  o godz. 21.00 | Bilety: wstęp bezpłatny.  

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność przyjścia. W przypadku niekorzystnej pogody organizator zastrzega możliwość przeniesienia seansu do strefy restauracji.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup