Zostały ostatnie miejsca na Wrocław Business Run 2018

business runCharytatywna sztafeta Wrocław Business Run wystartuje już 2 września o godzinie 10:30 spod Hali Stulecia. Przedstawiciele wrocławskich firm na trasie liczącej 3,9 km powalczą m.in. dla Ewy, Michała, Krzysztofa i Pawła.

Wrocław Business Run z każdą edycją zyskuje coraz większą popularność. Mimo że zapisy jeszcze trwają, już wiadomo, że w tym roku padnie rekord frekwencji. Drużyny, które chcą wziąć udział w wydarzeniu, powinny zrejestrować się jak najszybciej. Limit uczestników został zwiększony do 3000, jednak wolnych miejsc w tegorocznej edycji zostało już tylko niecałe 300.

– Cieszymy się, że wrocławski biznes chętnie angażuje się w inicjatywy, takie jak Poland Business Run. Tworząc bieg, chcieliśmy nie tylko pomagać osobom, które zmagają się z niepełnosprawnościami narządów ruchu, ale także pragnęliśmy stworzyć przestrzeń sprzyjającą integracji pracowników i mieszkańców Wrocławia w słusznym celu – powiedziała Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Dochód z pakietów startowych oraz środki zebrane w akcji towarzyszącej „Pomagam Bardziej” są co roku przeznaczane na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Beneficjenci otrzymują wsparcie w postaci dofinansowania do zakupu nowych protez, wózka czy rehabilitacji. W ubiegłym roku we Wrocławiu udało się zebrać prawie 100 tys. złotych. Tym razem biegacze powalczą dla czterech osób.  

– Bardzo doceniam to, że znalazłam się w gronie beneficjentów Wrocław Business Run. Każdy biegacz jest dla mnie bohaterem, ponieważ pomoże spełnić moje wielkie marzenie o nowej protezie. Dzięki niej będę mogła realizować swoje pasje, takie jak fotografia czy moda. Chciałbym móc podziękować za to każdemu z osobna – wspomina wzruszona Ewa Harapin, beneficjentka Wrocław Business Run 2018

Od pierwszej edycji organizację biegu wspierają firmy mające swoją siedzibę we Wrocławiu. W tym roku są to m.in. UBS, BNY Mellon, Cu Office, Colliers International, Accor Hotels i Komunikacja Plus.

– Jako Sponsor jesteśmy zaangażowani już od paru lat, nasi pracownicy co roku entuzjastycznie podchodzą do tej inicjatywy, z zapałem i wielką przyjemnością uczestnicząc w biegu. Staramy się zapewniać naszym pracownikom czas, narzędzia i zasoby, aby aktywnie poprawić ich ogólne samopoczucie, co z kolei pozytywnie wpływa na nich, ich rodziny, lokalną społeczność i naszą działalność – podkreśla Martin Ring, Managing Director BNY Mellon.

Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zebrać 5-osbową drużynę i zarejestrować ją na stronie www.wroclawbusinessrun.pl i opłacić wpisowe, które wynosi 350 zł netto za drużynę.

Organizatorzy wszystkich chętnych biegaczy zapraszają na ostatni trening przed biegiem., który odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia o godzinie 19:00 w Parku Grabiszyńskim. Zbiórka przy zbiegu ulic Skarbowców i Racławickiej od strony Górki Skarbowców.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup