Za nami rekordowy Wrocław Business Run 2018

business runW niedzielę blisko 3000 biegaczy wystartowało w charytatywnej sztafecie na wrocławskiej Pergoli. 5-osobowe drużyny złożone m.in. z pracowników polskich firm i korporacji pomogły niepełnosprawnym ruchowo beneficjentom biegu. Każdy uczestnik miał do pokonania dystans 3,9 km.

Chęć pomocy, świetna atmosfera, zdrowa rywalizacja, a jednocześnie integracja pracowników wewnątrz drużyn sprawiają, że liczba uczestników Wrocław Business Run z  każdą edycją rośnie. W tym roku wystartowało niemal 1000 zawodników więcej niż przed rokiem.

Impreza od samego początku łączy pomaganie, promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. Występ we Wrocław Business Run to dla wielu firm już coroczna tradycja.

– Pracownicy dobierają się w 5-osobowe drużyny i wspólnie trenują, przygotowując się do biegu. Na starcie ramię w ramię stają managerowie, członkowie zarządu i pracownicy różnych działów, a osoby, które nie biegną, organizują transparenty i firmowy doping. Uczestnicy cenią nasz bieg za możliwość integracji, dobrą zabawę, a przede wszystkim  poczucie, że wspólnie robimy coś dobrego – komentuje Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

W biegu uczestniczyły nie tylko drużyny z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy mniejszych przedsiębiorstw, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury. Główne hasło biegu brzmi „Pobiegniesz, pomożesz”, ponieważ celem organizatora – Fundacji Poland Business Run – jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

– Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ceny profesjonalnych protez wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Taki koszt przekracza możliwości finansowe wielu osób, a bez sprzętu ortopedycznego czy kompleksowej rehabilitacji powrót do życia sprzed wypadku lub choroby jest praktycznie niemożliwy. Właśnie w takich sytuacjach pomaga nasza Fundacja. Od pierwszej edycji biegu udało się już zmienić życie ponad 350 osób – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Ogromnie się cieszymy, widząc, że z roku na rok dołącza do nas coraz więcej biegaczy, którym nie jest obojętny los osób z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki temu nasi beneficjenci mogą nie tylko wrócić do codziennych zajęć, ale realizować swoje marzenia – dodaje organizatorka.

W tym roku we Wrocławiu udało się zebrać rekordową kwotę – 202 049 zł. Zostanie ona przeznaczona na wsparcie dla beneficjentów: Pawła Klimasa, Ewy Harapin, Krzysztofa Ozgi i Michała Martki.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup