Dolnośląski Festiwal Nauki

festiwal naukiCSI: kryminalne zagadki Wrocławia, parzenie herbaty za pomocą laptopa, bursztyn jako źródło wiedzy o naszej planecie i ciekawostki na temat rafy koralowej. Te i inne naukowe zagadki zostaną rozwiązane podczas XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest w tym roku sponsorem wydarzenia.

Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki. Atrakcje odbywać się będą w ponad 280 lokalizacjach, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość udziału w specjalnych pokazach i warsztatach. Ponad 150 instytucji, w tym uczelnie wyższe, instytuty badawcze oraz placówki kulturalne zorganizują specjalne prezentacje oraz prelekcje z udziałem wybitnych ekspertów z różnych dziedzin nauki.  

W trakcie Festiwalu każdy uczestnik samodzielnie wybiera atrakcje z niezwykle bogatej oferty. Goście będą mieli okazje wysłuchać i wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez naukowców, przyrodników i inżynierów, ale również aktywnie uczestniczyć w debatach humanistycznych lub oglądać pokazy artystyczne. Wydarzenia zainteresują osoby w każdym wieku: zarówno przedszkolaków, jak i dorosłych. Zaplanowano również wydarzenia rodzinne, takie jak warsztaty z preparowania własnego DNA oraz specjalną edycję tzw. escape room, z którego tylko najtęższe umysły potrafią się wydostać.

Ważną częścią Festiwalu będzie cykl związany z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to okazja do debaty na temat patriotyzmu i naszej historii. W trakcie tegorocznej edycji odbędzie się również młodzieżowy koncert szkół artystycznych poświęcony niepodległości Polski.  

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części – edycję stacjonarną, która odbywa się we Wrocławiu w dniach 21-26 września oraz regionalne sesje wyjazdowe. W tym roku warsztaty odbędą się w aż 10. miejscowościach – Legnicy (27-28 września), Bystrzycy Kłodzkiej (4-5 października), Głogowie (9-11 października), Jeleniej Górze (11-12 października), Wałbrzychu (15-26 października), Lubinie (18-19 października), Zgorzelcu (18-19 października), Bolesławcu (25-26 października), Ząbkowicach Śląskich (24-25 października) oraz Dzierżoniowie (25-26 października).

Inauguracja Festiwalu odbędzie się 20 września w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup