Akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców Wrocławia

grypaW ramach obchodów  Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy już 4 października 2018 r. mieszkańcy Wrocławia będą mieli szansę bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie. Sezon jesienny to idealny moment, aby przygotować się do walki z tą groźną chorobą, która najsilniej atakuje w miesiącach styczeń – marzec. Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy ma na celu popularyzację m.in. korzyści wynikających z corocznych szczepień przeciwko grypie. Jak podkreślają eksperci, niezmiernie ważna jest profilaktyka, szczególnie wśród osób z grup ryzyka, ponieważ są one najbardziej narażone na powikłania pogrypowe.

Bezpłatne szczepienia odbędą się 4 października br. w godzinach 10:00-13:00 w Centrum Medycznym AD-MED przy ul. Syrokomli 1 oraz w Centrum Medycznym AD-MED w budynku Centrum Medycznego „Zdrowa Kobieta” przy ul. Kamiennogórskiej 10 we Wrocławiu. Skorzystać ze szczepień może każdy po 18-stym roku życia, jeżeli nie występują u niego przeciwskazania takie jak: aktywna infekcja, katar, gorączka. Na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, z którym będzie można wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Szczepienie zalecane jest szczególnie osobom z grup ryzyka – osoby po 65. roku życia, kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na choroby przewlekłe np. cukrzycę, astmę czy chorobę wieńcową.

„Szczepienie przeciw grypie wykonywane co roku, chroni przed niebezpiecznymi powikłaniami. Należy pamiętać, że szczepiąc się, chronimy nie tylko siebie, ale również swoich najbliższych. Jest to szczególnie ważne, jeśli w naszym otoczeniu znajdują się osoby najbardziej narażone na powikłania pogrypowe, czyli te z grup ryzyka. Warto zaszczepić się jak najszybciej, ponieważ przygotowujemy się w ten sposób do szczytu zachorowań na grypę, a okres od września do listopada to najlepszy czas na walkę z grypą. Dlatego też, zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia na bezpłatne szczepienia do naszych placówek” – powiedziała dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, Ekspert Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Grypa może doprowadzić do wystąpienia niebezpiecznych powikłań, których skutki mogą być śmiertelne. Skuteczność, którą zapewnia szczepionka wynosi ok. 70-80%. Jest to najbardziej efektywna, a przy tym bezpieczna i tania metoda zapobiegania zakażeniu wirusem grypy. Profilaktyka wirusa poprzez szczepionki to nie tylko korzyści zdrowotne, ale również społeczne oraz finansowe. Większość Polaków nie decyduje się na profilaktykę, narażając się na groźną chorobę oraz koszt jej leczenia, a ten znacznie przewyższa koszt szczepionki. Przy poważnych powikłaniach takich jak zapalenie płuc czy zapalenie mięśnia sercowego wymagane jest leczenie w szpitalu oraz długi czas rekonwalescencji pacjenta. Każda przyjęta szczepionka zmniejsza ryzyko zachorowania jednego obywatela, co za tym idzie, rozpowszechnienia się grypy w społeczeństwie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup