Tydzień Bez Futra we Wrocławiu

otwarte klatki25 listopada przypada Światowy Dzień Bez Futra. Wrocławski oddział stowarzyszenia Otwarte Klatki zaprasza z tej okazji do wzięcia udziału w Tygodniu Bez Futra, w trakcie którego odbędzie się szereg wydarzeń mających wspomóc działania aktywistów na rzecz wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

Akcja organizowana jest w ramach prowadzonej przez Otwarte Klatki kampanii społecznej „Cena Futra”, która ma celu przekonanie posłów do poparcia zakazu hodowli zwierząt na futra. Otwarte Klatki apelują o natychmiastowe wznowienie prac nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Według badań opinii publicznej takie rozwiązanie cieszy się poparciem Polaków – ponad 66% społeczeństwa chciałoby zakazu hodowli lisów i jenotów na futro. Znalazło to odzwierciedlenie w zorganizowanej 13 września tego roku w Warszawie demonstracji „Gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt?”, w której wzięło udział 5 tysięcy osób.

Tydzień Bez Futra to nie tylko ukoronowanie dotychczasowych działań Stowarzyszenia, ale również akcja mająca na celu budowanie świadomości społecznej dotyczącej warunków życia zwierząt na fermach futrzarskich. Wszyscy, którym leży na sercu dobro zwierząt, mają w tym czasie realną możliwość włączenia się w działania Otwartych Klatek.

Na nadchodzące dni przewidziano następujące wydarzenia:

17-25.11 – „Kup Piwo Dla Zwierzaka” – Lokale takie jak 4Hops, Cuda na Kiju, Karavan, Mleczarnia przekazują zyski ze sprzedaży piwa na wsparcie działań Otwartych Klatek.

17.11 - „Tatuaże zamiast futra” – Walk-in-Day w Underdog Tattoo, z którego dochód zostanie przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

18.11 – Otwarta Kuchnia z pokazem gotowania w D.K. Luksus, z której dochód zostanie przekazany na sprzęt dla aktywistów (np. kamery, noktowizory).

20.11 – Urodziny GreenBusa – Potrawy w okazyjnych cenach oraz loteria fantowa, z której dochód w całości przeznaczony zostanie na wsparcie Otwartych Klatek.

21.11, godz. 20 – Pokaz filmu „Klatki” w klubie Surowiec. Dokument ten stanowi zapis historii grupy aktywistów organizacji Otwarte Klatki i ich walki o ujawnianie prawdy skrywanej przez hodowców lisów i norek.

23-24.11 - „Dobre Cięcie” - Benefitowy Walk-In-Day m.in. w Stara Szkoła- i Zimny Drań Barber Shop. Tego dnia w salonach obowiązuje zasada "walk-in", czyli "kto pierwszy, ten lepszy". Cały dochód ze strzyżenia przekazany zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

23.11 godzina 20 – Open Quiz w 4Hops z wiedzy ogólnej. Dochód ze sprzedaży biletów, zostanie przekazany na działalność stowarzyszenia Otwarte Klatki.

24.11 godzina 21 – Open Quiz z serialu “Przyjaciele” w klubie surowiec.  Dochód ze sprzedaży biletów, zostanie przekazany na działalność stowarzyszenia Otwarte Klatki.

25.11 godzina 13 – akcja uliczna z okazji Dnia Bez Futra, której celem jest nagłośnienie tematu nowelizacji. Działanie skierowane bezpośrednio do polityków, oparte na zbieraniu podpisów pod postulatami stowarzyszenia.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup