DCF gra dla WOŚP

orkiestra kinoDolnośląskie Centrum Filmowe po raz kolejny dołącza do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z okazji 27. Finału WOŚP zapraszamy na pokazy filmów we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy, a także do wzięcia udziału w aukcjach charytatywnych, fanto-konkursie oraz czytaniu bajek.

- Orkiestra gra przede wszystkim dla dzieci, zatem 13 stycznia Dolnośląskie Centrum Filmowe przedpremierowo zagra film skierowany również do młodego widza. Na dzieci już od 15:00 będzie czekał aktor i pedagog Darek Maj, który w przestrzeni naszego przytulnego Chill Roomu zabierze je w świat klasycznych baśni. Starszych zaprosimy do wspólnej filmowej zabawy, w której będzie można wygrać atrakcyjne nagrody m.in. plakaty z autografami twórców. Chciałbym również zachęcić widzów w Wałbrzychu, Legnicy i Jeleniej Górze do odwiedzenia naszych kin regionalnych, w których za „serduszko” będą mogli obejrzeć świetną „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego – zaprasza dyrektor DCF Jarosław Perduta.

Przedpremierowy pokaz filmu familijnego

Już 13 stycznia, w ramach 27. Finału, Orkiestra zagra dla dzieci małych i bez focha. Tego dnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym o godzinie 16:30 odbędzie się przedpremierowy pokaz polskiego filmu familijnego „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio”, a całkowity dochód ze sprzedaży biletów, zarówno kino, jak i dystrybutor Mówi Serwis przekaże Fundacji. Bilety na film kosztują 20 zł.

Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio – czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. "Za wszelka cenę" oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

„Władcy Przygód. Stąd do Oblivio” to pierwszy od lat polski film dla dzieci i młodzieży zrobiony z tak dużym rozmachem i oryginalnością. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa muzyka, za którą odpowiada m.in. Carl Rydlund. Twórca pracował przy takich amerykańskich hitach jak „Interstellar” i „Dunkierka”. Przy „Władcach Przygód” odpowiadał za orkiestrację, a muzykę skomponował Fred Emory Smith.

Fanto-konkurs i czytanie bajek

Nie ograniczamy się jednak tylko do pokazu filmowego. Od godziny 15:00 zapraszamy naszych najmłodszych widzów do Chill Roomu, gdzie aktor Darek Maj będzie czytał klasyczne baśnie. Również od 15:00 rusza fanto-konkurs. Każdy, kto wrzuci do puszki wolontariuszy WOŚP 10 zł i więcej, weźmie udział w konkursie z filmowymi pytaniami. Do wygrania będą plakaty, książki, płyty DVD i gadżety filmowe, podarowane nie tylko przez DCF, ale również dystrybutorów i producentów filmowych oraz wydawców, m.in. Against Gravity, Aurora Films, Best Film, Gutek Film, Kino Świat, M2 Films, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Książkowe Klimaty, Wydawnictwo j, Jacek Bierut, Media Brigade, Fundacja Dolnośląska Grupa Filmowa, Matiz Worlds, Violetta Nowakowska, Robert Syta, Frankenstein Children i Adam Milwiw-Baron.

Pokazy "Zimnej wojny" w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy

Również nasze kina regionalne: wałbrzyskie Apollo, jeleniogórski LOT oraz legnicki Piast będą zaangażowane w Finał Orkiestry. 13 stycznia o 16:30 odbędą się w nich specjalne pokazy Najlepszego Filmu Europejskiego 2018 roku – „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego. W związku z tym, że pokazy są dedykowane współpracy z WOŚP, kina nie będą prowadziły regularnej sprzedaży biletów. Zapraszamy na seanse po wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszych kinach. Wolontariusze WOŚP będą czekali na widzów przed projekcją.

Aukcje charytatywne

6 stycznia ruszyły dwie aukcje charytatywne DCF na rzecz WOŚP. Zapraszamy do licytowania złotego, całorocznego biletu do kina DCF, który upoważnia do wstępu wraz z osobą towarzyszącą na wszystkie pokazy repertuarowe w 2019 roku!

W tym roku przekazaliśmy Orkiestrze również unikatowy egzemplarz „Przedwiośnia” z autografami. Został on przygotowany specjalnie na narodowe czytanie powieści Stefana Żeromskiego, które odbyło się 8 września 2018 w Dolnośląskim Centrum Filmowym pod hasłem „Tudzież – wrocławskie czytanie «Przedwiośnia» bez skrótów”. W wydarzeniu wzięło udział 79 osobistości ze świata kultury i polityki, m.in. Robert Biedroń, Rafał Dutkiewicz, Konrad Imiela, Halina Rasiakówna czy Agnieszka Zwiefka. Większość z nich podpisała się na egzemplarzu.


              

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup