Prezydent Wrocławia na inauguracji cyklu City Docs

city docs21 lutego tematem mowy nienawiści, pokazem filmu "Wielebny W.", a także dyskusją, w której będą uczestniczyli Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Ziad Abou Saleh, Kamila Kamińska-Sztark oraz red. Małgorzata Waszkiewicz jako prowadząca, rozpoczniemy nowy cykl DCF.

Życie w przeludnionych, rozrastających się miastach staje się nie do zniesienia. Nasza cywilizacja oprócz wielu wspaniałych wynalazków i udogodnień stworzyła problemy, które prowadzą do katastrofy – przyjrzymy się tym problemom w naszym nowym cyklu City Docs. Będziemy prezentować pełnometrażowe dokumenty, który w wiarygodny i pasjonujący sposób będą o tym opowiadać. I będziemy dyskutować, po każdym filmie, w gronie znawców tematu, będziemy drążyć sprawę, obalać mity i szukać rozwiązań.

W pierwszej kolejności zajmiemy się mową nienawiści i manipulacją ideami, która prowadzi do przemocy i zniszczenia. Pokażemy bezkompromisowy dokument „Wielebny W.” w reżyserii Barbeta Schroedera. Naszymi gośćmi będą: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Ziad Abou Saleh, Kamila Kamińska-Sztark, a spotkanie poprowadzi red. Małgorzata Waszkiewicz.

Głównym bohaterem filmu jest szanowany mnich z Birmy, znany jako Wielebny Wirathu, który od lat rozpowszechnia antymuzułmańską retorykę nienawiści i podżega do etnicznych czystek, co spotyka się z bierną reakcją rządzącej krajem junty wojskowej.

21 lutego | sala Lwów | 18.00
Bilety: 13 zł do kupienia na stronie http://dcf.wroclaw.pl/repertuar

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup