Bezpłatne badania poziomu witaminy D

slonceWitamina D3 jest nazywana „witaminą życia” dlatego, że wpływa na szereg kluczowych czynności i narządów ważnych dla zdrowia. Jednak jak wskazują dane epidemiologiczne w większości krajów Europy i Ameryki Północnej mamy powszechne niedobory witaminy D, które urosły do rangi pandemii.

Problem niedoborów witaminy D dotyczy także Polski, 70 do 90 % populacji ze szczególnym wskazaniem na osobydorosłe ma niedobory witaminy D. Brak tej witaminy w organizmie jest potencjalnym czynnikiem ryzyka takich chorób, jak nowotwory złośliwe, choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby autoimmunologiczne, choroby metaboliczne, choroby zakaźne wywołane obniżeniem odporności i niektóre schorzenia neuropsychiatryczne.
Podejmując wyzwanie przeciwdziałania pandemii niedoborów w witaminy D w dniach od 14 lutego do 1 marca, w 12 głównych miastach Polski odbywają się bezpłatne badania poziomu witaminy D u osób dorosłych. Akcja prowadzona jest w ramach Pierwszego Ogólnopolskiego Programu Bezpłatnych Badań Poziomu Witaminy D u Dorosłych.

Celem Programu jest umożliwienie osobom dorosłym bezpłatnego oznaczenia poziomu witaminy a także edukacja w zakresie niedoboru witaminy D, konsekwencji zdrowotnych i aktualnych wytycznych dotyczących jej suplementacji.
W czasie badań, Organizator zapewnia oznaczenie poziomu witaminy D w profesjonalnym laboratorium oraz pobranie krwi przez wyszkolony personel medyczny. Wszystkich zainteresowanych swoim zdrowiem Wrocławian zapraszamy 15 lutego w godzinach od 9:00 – 15:00 do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej DOBRZYŃSKA przy ul. Dobrzyńskiej 21/23. Obowiązuje rejestracja na badania.

Więcej informacji na: http://www.vitrumd3.pl/media/gfx/upload/document_39887045.pdf">http://www.vitrumd3.pl/media/gfx/upload/document_39887045.pdf
Organizator Programu zastrzega, że liczba badań jest ograniczona.

 

Komentarze  

 
-3 # Irena 2014-02-27 23:05
Sama korzystałam z takiego badania. Okazało się że miałam niedobory wit. D, lekarz poza jedzeniem kazał się suplementować i od tamtej pory regularnie biorę D-vitum forte.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup