Powstanie droga na osiedlu Wrocław Marszowice

altW obrębie ul. Gwiazdanowskiej, na odcinku od ul. Sieroszowickiej do granic Wrocławia zostanie wybudowana droga. Inwestycję na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich zrealizuje firma Skanska. Wartości kontraktu wyniesie ok. 5,3 mln netto.

W ramach inwestycji Skanska zbuduje 1 km drogi o nawierzchni tłuczniowej utrwalonej asfaltem w ul. Gwizdanowskiej, na odcinku od ul. Sieroszowickiej do granicy miasta Wrocławia. Powstanie również sieć wodociągowa w ul. Sieroszowickiej na odcinku od ul. Wilkszyńskiej do ul. Gwizdanowskiej oraz 1,0 km kanalizacji sanitarnej. Zadanie obejmuje też budowę strzeżonego przejazdu kolejowego kolejowej nr 273 relacji Wrocław Główny – Szczecin, w tym: m.in. budowę oświetlenia przejazdu, samoczynnej sygnalizacji przejazdowej, montaż urządzenia telewizji użytkowej dla celów rejestracji pojazdów przejeżdżających przez przejazd.

"Prace ruszą na przełomie marca i kwietnia br. – mówi Paweł Fidelak, Menadżer Projektu, Skanska. - Zaczniemy od robót rozbiórkowych i odhumusowania. W maju rozpoczniemy roboty ziemne, w czerwcu ruszymy także z pracami wodno-kanalizacyjnymi, a następnie zaczniemy budowę przejazdu kolejowego, powierzchniowe utwardzenie drogi i roboty wykończeniowe".

Wszystkie prace zostaną sfinalizowane na koniec września br.

.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup