Piątek … bardzo długiego weekendu początek

teatr majSą tacy, którzy dobrze policzyli, wzięli kilka dni wolnego i mają bardzo długi majowy weekend, bo aż do 5 maja. No cóż, szczęściarze.... Zarówno dla tych szczęśliwców, jak i dla pozostałych mamy zaproszenie do Teatru Polskiego na dwa świetne przedstawienia.

„Klatka z łez”

Na spektakl zapraszamy na Scenę na Świebodzkim, w sobotę 27 kwietnia i niedzielę 28 kwietna na godzinę 19. Przedstawienie odbywa się w ramach nurtu Świebodzki OFF.

„Klatka z łez” to opowieść, w której pytamy o uczucia. Czy dostaniemy odpowiedź? Spektakl Wrocławskiego Teatru Tańca „Klatka z łez” inspirowany jest dziełami brytyjskiej dramatopisarki Sarah Kane – „Psychoza 4.48” oraz „Łaknąć”.

Miłośnicy twórczości Sarah Kane znają jej dzieła doskonale. Porusza w nich takie tematy jak śmierć, seks, przemoc i choroba psychiczna; treść jej utworów pełna jest krwi, cierpienia i perwersji. Była przedstawicielką nurtu teatralnego zwanego nowym brutalizmem (ang. in-yer-face theatre). Posługując się językiem ruchu, zadajemy pytania o podstawowe wartości i potrzeby – kochania i bycia kochanym, inspirujące do działania.

Człowiek to ciało, umysł, serce i dusza. Tylko funkcjonując w harmonii możemy osiągnąć szczęście. Czy jednak nie jest to pozór? Czy szczęście jest w naszym zasięgu, czy przeciwnie –  nieosiągalną fatamorganą? Paradoksalnie zarówno potrzeba miłości, jak i wyparcie tej potrzeby, mogą owocować cierpieniem oraz wszechogarniającą pustką. Obie mogą zaprowadzić człowieka na krawędź, na granicę życia i śmierci, obie mogą skłonić go do nieodwracalnych decyzji. O tym paradoksie zdaje się pisać Sarah Kane.

20 najśmieszniejszych piosenek na świecie

Wspólnie z Ireną Santor zapraszamy na spotkanie ze znakomitym, bardzo lubianym przez publiczność aktorem Mariuszem Kiljanem. Premiera spektaklu odbyła się latem 2006 roku w Teatrze Atelier w Sopocie. Całość utrzymana jest w konwencji przerywanego piosenkami seansu u psychoterapeuty. Mariusz Kiljan śpiewa piosenki znanych i lubianych autorów, m.in. Jacquesa Brela, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Elvisa Presleya, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Waligórskiego, Władimira Wysockiego czy zespołu Talking Heads.

Na spotkanie z tymi wszystkim twórcami zapraszamy w sobotę 4 i niedzielę 5 maja o godzinie 19.00 na Scenę Kameralną.

Do zobaczenia w teatrze!

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup