Teren dawnego szpitala im. Babińskiego został sprzedany

alt35 milionów 855 tysięcy złotych, to cena za którą sprzedany został teren dawnego szpitala im. Babińskiego położony przy ul. Jana Pawła II we Wrocławiu. Osiągnięta cena jest o ponad 5 milionów złotych wyższa od wyceny rzeczoznawcy majątkowego. Teren kupiła firma I2 Development sp.z oo z siedzibą we Wrocławiu.

W piątek o godz. 10:00, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, przy ul. Ostrowskiego 7, odbył sie I przetarg ustny nieograniczony, na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej we Wrocławiu przy ul. Jana Pawła II 8. Ze względu na aktualizację operatu szacunkowego powtórzono procedurę przetargową. Wpłaty wadium w wysokości 4 000 000, 00zł dokonał jeden podmiot i jednocześnie przystąpił do przetargu.

Cena wywoławcza wyniosła 35 500 000,00zł.

Cena osiągnięta w I przetargu ustnym nieograniczonym to 35 855 000,00 (słownie: trzydzieści pięć milionów osiemset pięćdziesiąt pięć tysięcy). Osiągnięta cena jest znacznie wyższa od wyceny rzeczoznawcy majątkowego (30mln824tys zł), co świadczy o atrakcyjności tej nieruchomości. Ostateczna cena uzyskana w przetargu obniżona zostanie o 48.404,25 zł, ze względu na jednostkowy wpis do rejestru zabytków jednego z budynków.

Zdj. (dolny-slask.org.pl)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup