Movember Polska 2019, czyli darmowe badania dla panów

Movember Polska 2019, czyli darmowe badania dla mężczyznW ramach kampanii Movember Polska 19 października w Arkadach Wrocławskich Wrocławianie płci brzydkiej będą mogli przeprowadzić darmowe badania.

W październiku wystartuje kolejna odsłona kampanii Movember Polska. Już po raz szósty mężczyźni z całej Polski będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, a tym samym sprawdzić stan swojego zdrowia. Tegoroczną edycję wydarzenia wypromuje niecodzienna sesja zdjęciowa z udziałem aż sześciu ambasadorów.

Co roku na całym świecie wąsy wykorzystywane są jako symbol męskości i narzędzie do prowokowania rozmów o nowotworach jąder i prostaty. W najnowszej edycji ta prowokacja nabiera jednak nowego wymiaru – panowie bardzo różni, ale połączeni wspólnym pomysłem, występują wyłącznie w bokserkach, skarpetkach i klapkach. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na siebie i pozytywny przekaz kampanii, który mówi o tym, że nowotwór wcześnie wykryty daje szanse na szybkie wyleczenie. Jak co roku hasłem przewodnim akcji jest „Zrób to dla jaj”.

Szóstą edycję akcji Movember Polska promują YouTuberzy – Cyber Marian i Michał Bańka (z kanału Baniak Baniaka), prezenterzy telewizyjni Dandris i Mateusz Jędraś, a także brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata w Streetliftingu, Juan Zumeta i wreszcie Michał Pałubski, który jest przykładem na to, że z męskim rakiem można wygrać.

Bielizna i akcesoria również nie są przypadkowe. Majtki z instrukcją samobadania oferuje Cupsell.pl, okolicznościowe skarpetki przygotowała Takapara.com, a całość „stroju” dopełniają kultowe klapki Kubota. Zakup tych akcesoriów pozwala wspierać bezpłatne badania, które organizatorzy kampanii przeprowadzą w tym roku aż w 8 miastach.

 - Od samego początku robimy Movember po swojemu, koncentrując się na niecodziennej komunikacji i realizacji badań. Pokazujemy, że raka nie warto się bać. Warto za to się badać, żeby zadbać o swoje zdrowie. Jeśli jakiś mężczyzna ma opory przed rozebraniem się na kilka minut u lekarza, niech spojrzy na naszych ambasadorów. Oni rozebrali się, żeby namówić całą Polskę do zainteresowania się męskim zdrowiem – opowiada Jakub Kajdaniuk z Fundacji Kapitan Światełko. – Wybraliśmy badania, które są bezbolesne, nieinwazyjne i pozwalają uzyskać wynik od razu. Dlatego panów przed 40stką zapraszamy na 50-minutowe badanie USG, panów starszych z kolei, na pobranie krwi z palca i badanie PSA. Nie, nie będzie palca wiadomo gdzie – uśmiecha się organizator.

W ramach kampanii organizatorzy przeprowadzą bezpłatne badania profilaktyczne dla 3000 mężczyzn.

Kolejny raz dzięki Nationale-Nederlanden i przy wsparciu Bayer oraz Hydrex, mobilny gabinet wyruszy w trasę już w połowie października.

Według danych z raportu Nationale-Nederlanden jedynie 51 proc. Polaków regularnie wykonuje badania profilaktyczne w celu wykrycia choroby. Mimo rosnącej skali zachorowań, mężczyźni rzadziej niż kobiety podejmują aktywne działania prewencyjne.

– Od 2015 roku wspieramy działania Movember Polska. Zależy nam, aby akcja była dla panów pretekstem do zadbania o własne zdrowie. Razem z Fundacją Kapitan Światełko zachęcamy również do prowadzenia zdrowego stylu życia, co pozwoli zminimalizować ryzyko zachorowania. Mamy nadzieję, że i w tym roku wielu mężczyzn potwierdzi swoje zdrowie, ale też poważnie pomyśli o zabezpieczeniu się na wypadek niespodziewanych zdarzeń – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Badania będzie można wykonać do połowy grudnia 2019, według harmonogramu:

 • 12 X - Gdańsk, Galeria Metropolia
 • 19 X - Wrocław, Arkady Wrocławskie
 • 26 - 27 X - Kraków, Galeria Bronowice
 • 9 XI - Gliwice, CH Forum
 • 15 - 16 XI - Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie*
 • 23 XI - Warszawa, Plac Unii Lubelskiej
 • 24 XI - Katowice, Galeria Katowicka
 • 30 XI - Lublin, Vivo!
 • 14 - 15 XII - Warszawa, Mustache Yard Sale

Badania nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania.

* W Poznaniu nie będą realizowane badania PSA

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
 • Temp. max: °C
 • Temp. min: °C
 • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup