Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim rynkuJarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu w 2019r. rozpoczął się 22 listopada i potrwa aż do 31 grudnia 2019r.  W tym czasie na Wrocławian, jak i na turystów czeka moc atrakcji, a wszystko po to, aby poczuć niepowtarzalną magię Świąt Bożego Narodzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy - co się tutaj dzieje?

W najbliższym czasie na Jarmarku będzie się działo! W najprawdopodobniej najbardziej lubiany przez dzieci dzień w roku, czyli 6 grudnia 2019r. o godz. 17:30 odbędzie się powitanie Św. Mikołaja, a już o godz. 18:00 tego samego dnia nastąpi oficjalne rozświetlenie choinki.

W kolejnych dniach Wrocław nie zwalnia tempa! W dniu 7 grudnia 2019r. na świątecznej scenie od godz. 16:00 zaplanowano mikołajkowe występy artystyczne, a w niedzielę 8 grudnia 2019r.  o godz. 17:00 rozpocznie się świąteczna parada ze Św. Mikołajem, której finał będzie na scenie przy choince. Zatem zbliżający się weekend na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym zapowiada się wyjątkowo interesująco.

Na kolejne dni również zaplanowano ciekawe wydarzenia – i tak na niedzielę 15 grudnia 2019r. zaplanowano roztańczoną paradę elfów, a w jeszcze kolejną niedzielę, tj. 22 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się wigilijny korowód kolędników. Dodatkowo na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu nie zabraknie też występów artystycznych – będą się one odbywać na świątecznej scenie przy wrocławskiej choince codziennie od 9 grudnia do 12 grudnia 2019r. od godz. 16:00, a od 13 grudnia do 14 grudnia od godz. 15:00.

Dodatkowo w sobotę 14 grudnia 2019r. na wrocławskim rynku zaplanowano Wrocławskie Kolędowanie, jak i pokazów „Pomocników szalonego Mikołaja” realizowany w Galerii Sztuki Filmowej Movie Gate (więcej informacji w tym cennik, godziny pokazów na stronie www.moviegate.pl). 

Co znajdziesz na Jarmarku?

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym oprócz niezliczonych atrakcji nie zabrakło też drewnianych domków, w których kupcy codziennie od godz. 10:00 oferują swoje produkty, a wśród nich między innymi ręcznie robione bombki i niezliczone ozdoby świąteczne, wyroby skórzane, czapki, szale i inne odzienie wierzchnie, wyszywane kocyki i maskotki dla dzieci, drewniane zabawki, biżuteria, w tym artystyczna biżuteria z naszego rodzimego bursztynu artystycznego oraz rękodzieła, w tym malowane kosze z Filipin, jak i produkty wytwarzane z soli himalajskiej.

Ci, którzy chcą sprawić bliskim niepowtarzalny upominek, mogą kupić na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym imienną podkowę wykutą przez kowala, czy też bombę z indywidualną dedykacją. Dla odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, którzy zgłodnieją, czeka wiele smakowitości! Wśród nich domowe potrawy, jak bigos, szaszłyki, kiełbaski, chleb ze smalcem, liczne wędliny i sery z różnych stron świata itd., a ze słodkości gofry bąbelkowe, hiszpańskie churrosy, tureckie baklavy, pieczone kasztany, owoce w czekoladzie, kołacze, czy też praliny lub inne słodkości.

Jarmark we Wrocławiu

Oczywiście nie mogło też zabraknąć wrocławskiego grzańca, którego aromat roznosi się na całym wrocławskim rynku, przyciągając gości w stronę Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tradycyjnie już grzaniec podawany jest, jak, co roku, w kubku-bucie – w tym roku but ma kolor seledynowy.

Piękny jest nasz wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Wiatrak na Jarmaku we WrocławiuNa jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych nie zabrakło też nowości – wśród nich duży wrocławski Krasnal Prezentuś – trzykrotne dotknięcie jego czapki ponoć sprawia, że wszystkie marzenia się spełniają… Czy wierzyć w to czy nie, to kwestia indywidualna ale na pewno warto spróbować!

A w Bajkowym Lasku czeka moc atrakcji dla najmłodszych gości, odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu – poza bajkowymi postaciami opowiadającymi bajki,  w tym roku nowością jest dwupoziomowy domek z fabryką prezentów, gdzie dzieci mogą w bajkowej atmosferze zaobserwować cały proces przygotowywania prezentów – począwszy od otrzymania przez Św. Mikołaja listów od dzieci aż do wysyłki prezentów przygotowanych przez elfy. Dodatkowo dla dzieci pragnących jeszcze więcej wrażeń, ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem kolejka górska i karuzela.

Aby utrwalić sobie magiczne chwile spędzone z najbliższymi na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu, na Jarmarku ustawione zostały specjalne foto-budki, w których można wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup