Arcydzieła kina, filmy klasy B, Akademie filmowe i więcej | październik w Kinie Nowe Horyzonty

kino horyzontyHasło „gdzie, jeśli nie w Kinie Nowe Horyzonty” w październiku nabiera szczególnej mocy. W tym miesiącu będziecie mogli bowiem zobaczyć zarówno wybitne arcydzieło światowej kinematografii, trwające 7,5 godziny "Szatańskie tango", jak i najgorsze filmy w historii kina – m.in. ugandyjską perełkę "Kto zabił kapitana Alexa?"  czy kwintesencję amerykańskich filmów klasy B – "Picasso Trigger" (w ramach Weekendu z Najlepszymi z Najgorszych).

Na samym początku października zapraszamy także na 11. LGBT Film Festival (2-8 października) i ósmą odsłonę MIASTOmovie (7-11 października) – festiwal poświęcony urbanistyce i architekturze współczesnych miast. Jeszcze do 4 października trwa MFF Kino Dzieci – największe filmowe święto w Polsce przeznaczone dla najmłodszych widzów i ich rodziców, a od 6 października rozpoczną się pokazy w ramach Akademii filmowych. W programie znalazły się znalazły się wybitne dzieła polskiej i światowej kinematografii; wśród nich m.in. kultowy Bulwar Zachodzącego Słońca Billy’ego Wildera.

W październiku polecamy także kolejne spotkanie w ramach cyklu Moje filmy, podczas którego znane wrocławianki i znani wrocławianie opowiadają o swoich ulubionych produkcjach filmowych. Tym razem będziemy gościć legendę Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Bogusława Bednarka, który zaprezentuje "Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa. Pod koniec miesiąca polecamy przedpremierowy pokaz "Kwiatu szczęścia", nowego filmu w reżyserii Jessiki Hausner (w ramach sceny filmowej 18. Przeglądu Sztuki Survival). Niezmiennie zapraszamy też na nasze stałe cykle: transmisje oper, baletów, spektakli teatralnych (17 października zagramy znakomity monodram Fleabag. Szmata w reżyserii Phoebe Waller-Bridge) oraz Nowe Horyzonty dla Seniora. Bilety na wszystkie wydarzenia są już dostępne w sprzedaży!

Październikowy rozkład jazdy w Kinie Nowe Horyzonty:

MFF Kino Dzieci – do 4 października
11. LGBT Film Festival – 2-8 października
Akademie filmowe – październikowe wtorki i środy o 17:00 (od 6 października)
MIASTOmovie 8: Wielkie plany – 7-11 października
Weekend z Najlepszymi z Najgorszych – 16-18 października
Moje filmy – Bogusław Bednarek: Rękopis znaleziony w Saragossie – 21 października
Scena filmowa 18. Przeglądu Sztuki Survival – do 21 października
Szatańskie tango – pokaz specjalny – 24 października
Transmisje oper, baletów i spektakli (17 października polecamy znakomity monodram Fleabag. Szmata w reżyserii Phoebe Waller-Bridge)
Nowe Horyzonty dla Seniora

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup