Ulica Okulickiego we Wrocławiu zostanie przebudowana

altUl. Okulickiego na odcinku od ul. Przedwiośnie do ul. Odolanowskiej zostanie przebudowana. Powstanie pętla autobusowa, kanalizacja deszczowa i sanitarna. Inwestycję na wrocławskim Zakrzowie wykona Skanska na zlecenie Zarządu Dróg i Komunikacji,. Wartość prac wyniesie niemal 10 mln zł netto. Remont rozpocznie się za pół roku – poprzedzi go faza projektowania.

Będzie bezpieczniej

Projekt obejmuje przebudowę ponad kilometra ul. Okulickiego na wrocławskim Zakrzowie, na odcinku od ul. Przedwiośnie do Odolanowskiej. Nowy asfalt, wyremontowane chodniki, ciąg pieszorowerowy, ścieżka rowerowa i sześć wysepek – azyli dla pieszych, które pomogą w pokonaniu ulicy z jednej strony na drugą – to wszystko zdecydowanie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie.

Realizacja

"Prace budowlane ruszą za ok. pół roku" – mówi Marcin Kasprzyszak, Menadżer Projektu, Skanska. "Do tego czasu musimy wykonać projekt dla całego zadania. Podczas realizacji inwestycji zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.
Będziemy dokładać wszelkich starań, by prace prowadzone były w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców. Planujemy odcinkowe zamknięcia ulicy Okulickiego. Będą one polegały na wykonaniu fragmentu drogi na „gotowo” i przechodzeniu na następny fragment. O szczegółach dotyczących objazdów poinformujemy przed rozpoczęciem robót, z odpowiednim wyprzedzeniem. Podczas realizacji inwestycji wykonamy m.in. ok. 7 tys. m sześc. prac ziemnych (wykopy i nasypy), 8 tys. m kw. warstwy ścieralnej SMA, wbudujemy ponad 5 tys. ton kruszywa na podbudowy".

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup