Wrocław w zielonej odsłonie? Odkryj go z Galerią Dominikańską

zielony wroclawGaleria Dominikańska rusza z inicjatywą „Wrocław Na Nowo Zielony”. Tym razem obiekt zachęca mieszkańców Wrocławia i turystów do odkrywania uroków miasta z nieco innej – bo ekologicznej – perspektywy. W  ramach kampanii, przez najbliższe dwa miesiące wrocławianie będą mogli uczestniczyć w wielu eko aktywnościach w  centrum handlowym i w przestrzeni miejskiej, począwszy od ekospacerów po udział w inspirujących wydarzeniach i konkursach. Akcja potrwa do 26 września br.

W ramach tegorocznej odsłony projektu Galeria Dominikańska zachęca do zgłębiania wiedzy o Wrocławiu poprzez udział w cyklu 8 letnich ekospacerów z przewodnikiem. Co tydzień w ramach bezpłatnych pieszych wycieczek po mieście uczestnicy poznają nie tylko największe ekoperełki stolicy Dolnego Śląska, ale także przekonają się, jak w prosty sposób zmienić swoje nawyki, by żyć w zgodzie z naturą. Każde z cotygodniowych spotkań opatrzone jest innym hasłem przewodnim: nie wyrzucamy, oszczędzamy, praktykujemy zero waste, tworzymy, segregujemy, chronimy, zielenimy. Na uczestników czekają designerskie upominki – autorska ekomapa Wrocławia i magnesy albo plakaty z ilustracjami Malwiny Hajduk.

Najbliższy w tym cyklu spacer odbędzie się już w niedzielę (12września) po jednym z największych, a zarazem najstarszych parków Wrocławia, Parku Szczytnickim. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się poprzez stronę https://galeria-dominikanska.pl/akcje/spacery/, na której znajduje się również aktualny terminarz całego cyklu.

Akcji towarzyszy unikatowa instalacja roślinna, która powstała w Galerii Dominikańskiej. Mieszkańcy i turyści mogą podziwiać ten niepowtarzalny ogród stworzony z kwiatów wykonanych z nietypowych przedmiotów z recyklingu. Ekoaranżacje znajdują się w instaroomie na poziomie -1 oraz na poziomie +1 galerii. Niezwykła sceneria może posłużyć jako ścianka do zrobienia wyjątkowych fotografii oraz być inspiracją do stworzenia podobnych ekoinstalacji we własnym domu. Inicjatywę wspiera kampania miejska. W charakterystycznych miejscach miasta pojawiło się pięć kolorowych rowerów symbolizujących ekoakcję - na Hali Świebodzki, przy Barbarce na Wyspie Słodowej, na Wyspie Tamka, w beach barze Prosto z Mostu oraz we wrocławskim ZOO.

- Od kilku lat staramy się przybliżać nasze miasto jego mieszkańcom i osobom je odwiedzającym. Poprzez „Wrocław Na Nowo Zielony” chcemy wraz z uczestnikami projektu odkryć kolejne tajemnice Wrocławia, pokazać go w nowych, zaskakujących odsłonach. Tym razem postawiliśmy na to wszystko, co wiąże się z  EKOWROCŁAWIEM oraz lokalne inicjatywy wspierające ekodziałania. Cieszę się, że projektowi patronuje Prezydent i Urząd Miasta Wrocław. Do współpracy zaprosiliśmy także szereg lokalnych organizacji - oraz wrocławską artystkę Malwinę Hajduk, która odpowiada za stronę graficzną kampanii i designerskich upominków. Wierzę, że po raz kolejny uda nam się pozytywnie zaskoczyć spacerowiczów, zwłaszcza, że trasy naszych wycieczek wiodą przez miejsca często niedostępne dla wrocławian - mówi Ewa Hiller, dyrektor Galerii Dominikańskiej.

Kampanii „Wrocław Na Nowo Zielony” będzie towarzyszyć akcja dla rowerzystów, zaplanowana w pierwszą i  trzecią sobotę września. Na ulicach Wrocławia pojawią się hostessy wręczające rowerzystom vouchery na zdrowe i pełne energii koktajle oferowane przez jedną z restauracji znajdujących się w Galerii Dominikańskiej.

Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Galeria Dominikańska, natomiast partnerami są m.in: Uniwersytet Wrocławski, Ogród Botaniczny, Ośrodek Edukacyjno-Kulturalny Odra Centrum, Fundacja OnWater.pl, Stadion Wrocław, Wrocławski Bazar Smakoszy, ZOO Wrocław.

Wrocław Na Nowo Zielony to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup