Bezpłatna mammografia przy centrum handlowym Wroclavia

mammografiaW ramach Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, który przypada na 15 października, kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły przebadać się w kierunku wykrycia raka piersi w mammobusie przy centrum handlowym Wroclavia.

Wroclavia zaprasza na bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, refundowane przez NFZ. Chętne kobiety będą mogły wykonać mammografię w dniu 15 października (piątek) w godzinach 9:00-17:00. Mammobus będzie stał w ścisłym centrum miasta, przy centrum handlowym Wroclavia od strony ul. Joannitów. Będzie to zatem doskonała okazja, by skorzystać z diagnostyki, wracając z pracy, czy zakupów. Zgodnie z zasadami NFZ badanie bezpłatnie będą mogły wykonać panie w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 2 lata nie wykonały bezpłatnej mammografii i nie leczyły się z powodu raka piersi. Kobiety nieobjęte programem mogą wykonać badanie odpłatnie w promocyjnej cenie 70 zł.

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, można po prostu przyjść, ale najlepiej zarejestrować się wcześniej telefonicznie pod numerem 42 254 64 12 lub wypełnić ankietę pod adresem: http://bit.ly/SalveMedica-ZapiszSie. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Należy mieć ze sobą dowód osobisty, warto też zabrać okulary, by bez problemu wypełnić dokumenty. Każda przebadana pacjentka otrzyma upominek w postaci kosmetyku. Badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne. Warto zatem poświęcić tę chwilę i zadbać o siebie.

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, mammografia będzie wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Obsługa w mammobusie jest zaszczepiona przeciw COVID-19, dodatkowo przeprowadzający badanie technicy są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji.

Październik jest Miesiącem Profilaktyki Raka Piersi – w celu zwrócenia dodatkowej uwagi na zagadnienie profilaktyki raka piersi elewacja Wroclavii zostanie 15 października podświetlona na symboliczny różowy kolor.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup