Orszak Trzech Króli 2022 w zmienionej formule

trzech kroli6 stycznia 2022 roku po raz kolejny świętować będziemy Objawienie Pańskie. Po rocznej przerwie wyruszy wrocławski Orszak Trzech Króli. Będzie on miał jednak inną formułę oraz nową trasę. Zmiany, które wymusiła pandemia, szczęśliwie nie zmienią najważniejszego: radości z narodzin Bożej Dzieciny.  Z radosnym śpiewem kolęd przejdziemy na wrocławski rynek.

To będzie szczególny Orszak Trzech Króli. Zmieniona – skrócona – została trasa orszaku, który w tym roku wyruszy sprzed Kościoła Uniwersyteckiego i ulicą Kuźniczą przejdzie na rynek. Rozpoczęcie planowane jest w samo południe (tuż po mszy świętej o godz. 11.00). Tradycyjnie rozdawane będą śpiewniki i korony. Ze względu na ograniczoną liczebność do kolumny orszakowej zapraszamy zapisane osoby (będzie uruchomiony specjalny formularz zapisów - szczegóły wkrótce na naszym www.facebook.com/OrszakTrzechKróliweWrocławiu).

Najważniejszym momentem będzie oczywiście pokłon Trzech Króli – na rynku, na Placu Gołębim (przy choince), gdzie zostanie ustawiona symboliczna stajenka, w której czekać będzie Święta Rodzina. – Niestety nie możemy w tym roku zaprosić wrocławian na wspólny koncert kolęd po Orszaku, ale mocno wierzymy, że za rok wrócimy do naszej stałej, wspólnotowej formuły tak ważnej dla społeczności naszego miasta – wyjaśnia Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowy Orszaku. – Mimo pandemii pragniemy pokazać naszą radość, która choć wizualnie będzie miała skromniejszy wymiar, to w sercach na pewno jej nie zabraknie! – dodaje E. Woźniak-Łojczuk.

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu

6 stycznia 2022, godz. ok 12.00 (po mszy o godz. 11.00)
Start: plac przed Kościołem Uniwersyteckim
Trasa: Kościół Uniwersytecki – ul. Kuźnicza – Rynek, Plac Gołębi (przy choince)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup