Kolorowa parada na wrocławskim Rynku. To uczestnicy Lelenfant

lelenfantTradycyjne tańce, akrobacje i sztuczki cyrkowe – tak wyglądał piątkowy wieczór na wrocławskim Rynku. Ponad 40 młodych artystów z Iranu, Tanzanii, Gruzji, Czech i Podlasia zaprezentowało swoje talenty w Wielkiej Paradzie Lelenfant. Wkrótce Wielki Piknik na Partynicach.

Do Wrocławia przyjechali, by uczyć się różnych kultur i pokazać, że prawdziwa sztuka nie ma granic. W piątkowy wieczór uczestnicy Lelenfant zainaugurowali pierwszą edycję projektu w kolorowym korowodzie na wrocławskim Rynku.

– Tradycja parady jest dobrze znana wrocławianom z poprzednich edycji Brave Kids. To czas, gdy młodzi artyści z całego świata pokazują swoje talenty mieszkańcom i symbolicznie rozpoczynają swoją artystyczną przygodę w stolicy Dolnego Śląska. W tym roku publiczność jak zwykle nie zawiodła i ciepło powitała uczestników Lelenfant – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, która organizuje Lelenfant.

Młodzi artyści goszczą we Wrocławiu przez dwa tygodnie, do końca sierpnia. Do tej pory mieszkali i brali udział w warsztatach przy ulicy Dworskiej. Od 21 sierpnia zamieszkają u rodzin goszczących z Wrocławia i okolic. – Cały czas młodzi artyści ćwiczą i trenują na wrocławskich Pilczycach. Tam mogą wymieniać się spostrzeżeniami, doświadczeniem, wzajemnie się uczyć i poszerzać swoje artystyczne horyzonty – podkreśla Mary Sadowska.

W tym roku do Wrocławia przyjechały tancerki z Iranu, młodzi akrobaci z Tanzanii, zespół cyrkowy z Czech, a także grupa taneczna z Gruzji i teatralna z Podlasia. W projekcie biorą udział też dzieci pochodzenia ukraińskiego, białoruskiego oraz afgańskiego.

Wielki Piknik oraz finałowy spektakl

Kolejne wydarzenie w ramach projektu Lelenfant to Wielki Piknik, który odbędzie się 27 sierpnia na Torze Wyścigów Konnych Partynice. – Podczas pikniku spotkają się wszyscy uczestnicy projektu, czyli dzieci z Polski, które brały udział wiosną w naszych warsztatach i goście z Gruzji, Tanzanii, Iranu oraz Czech. To będzie również doskonała okazja dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, by bliżej poznać młodych artystów – mówi Iwona Frydryszak z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, dyrektorka programowa projektu Lelenfant. Jak dodaje, w programie pikniku przewidziano pokazy artystyczne i animacje.

Podczas Wielkiego Pikniku zostanie odsłonięty również Pawilon Dzieci Lelenfant, będący symbolicznym przejściem uczestników projektu z Brave Kids do Lelenfant. Za przygotowanie pawilonu są odpowiedzialni studenci architektury Politechniki Wrocławskiej pod kierownictwem dr. Jerzego Łątki, znanego z realizacji nowatorskich konstrukcji wykonanych z papieru.

Projekt Lelenfant zwieńczy wspólny spektakl. Uczestnicy zaprezentują go w sali koncertowej Polskiego Radia przy al. Karkonoskiej 30 sierpnia.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup