Wroclaw Korean Film Festival – święto koreańskiego kina w Kinie Nowe Horyzonty

kino koreaNośne metafory, niesamowite historie i wyraziste postaci – koreańskie kino jest coraz lepiej znane polskim widzom, czego w ostatnich latach dowiódł przebój „Parasite” czy popularność serialu „Squid Game”. I jak się okazuje, jesień będzie prawdziwym świętem koreańskiej kinematografii w Polsce: po Warszawskim Festiwal Filmów Koreańskich w Kinotece, do odkrywania jednej z najciekawszych kinematografii azjatyckich zaprasza Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Pierwsza edycja Wroclaw Korean Film Festival stanowi znakomitą okazję do zapoznania się z jedną z najbardziej eklektycznych i prężnie rozwijających się współczesnych kinematografii. Od 7 października w programie Festiwalu na widzów czekają najnowsze odkrycia, festiwalowe olśnienia, wyśmienite kino gatunkowe i retrospektywy cenionych postaci koreańskiej kinematografii.

Festiwal otworzy najnowsze dzieło Park Chan-wooka - świetnie przyjęty w Cannes romans kryminału z melodramatem, czyli „Podejrzana”. Na wielkim ekranie zobaczymy także inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami komedię „Ucieczka z Mogadiszu” w reżyserii Ryoo Seung-wan o najbardziej niesamowitej ewakuacji ambasady, jaką można sobie wyobrazić. W programie znalazła się również „Przesyłka specjalna” Park Dae Min z nieszablonową wiodącą rolą kobiecą, a także tegoroczny hit koreańskich kin: „Bezkarni - krwawa misja” w reż. Lee Sang-yonga, który obejrzało do tej pory ponad 13 milionów Koreańczyków.
 
Wśród produkcji nie mogło zabraknąć najnowszego filmu klasyka koreańskiego kina: Hong Sang-soo - jego „Film powieściowy” to czarno-biały obraz o podróży pewnej pisarki i spotkaniu z dawno niewidzianym znajomym. Wydarzeniem będzie też chwalony przez krytyków, najnowszy film Kore-edy Hirokazu „Baby Broker” - reżyser znakomitych „Złodziejaszków” powraca z opowieścią o mrocznych sekretach koreańskiego społeczeństwa, ponownie udowadniając, że jest mistrzem opowieści słodko-gorzkich, tak charakterystycznych dla koreańskiego kina. Wrocławska publiczność będzie miała okazję zobaczyć również twórczość nagradzanego na całym świecie koreańskiego animatora Erica Oh - na wielkim ekranie zagości sześć perełek stworzonych przez wieloletniego rysownika Pixara, który wybrał własną artystyczną drogę (Oh pracował przy takich filmach jak „Toy Story” czy „Gdzie jest Dory?”).

Wroclaw Korean Film Festival odbędzie się w dniach 7-13 października w Kinie Nowe Horyzonty.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Centrum Kultury Korei oraz Ambasadą Korei Południowej w Polsce.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup