Cytobus pod Wroclavią 28 października

cytologiaPod Wroclavią w dniu 28 października br. (piątek) stanie Cytobus. Kobiety będą mogły w nim bezpłatnie przeprowadzić badania cytologiczne. Pojazd znajdziemy przed wejściem „Dąb” od godziny 12:00 do 20:00. W ten sposób Wroclavia włącza się w kampanię społeczną #RakChadzaWspak organizowaną przez Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.

Cytobus to specjalny, mobilny punkt do diagnostyki szyjki macicy. Bezpłatnie mogą skorzystać z niego panie w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonały cytologii. Wcześnie wykryty nowotwór szyjki macicy daje 100% szans na wyleczenie. Badanie w Cytobusie trwa tylko 10 minut. Na badanie można zapisać się poprzez formularz na stronie: https://rakchadzawspak.pl/badania/profilaktyka-raka-szyjki-macicy/, pod numerem71 368 96 47. Jeśli nie zdążymy się wcześniej zapisać, można po prostu przyjść do Cytobusa w godzinach 12:00 – 20:00 i skorzystać z badania w ramach dostępnych miejsc.

Dlaczego profilaktyka jest ważna?

– Rak szyjki macicy jest trzecim co do częstości występowania nowotworem u kobiet oraz czwartą przyczyną zgonów nowotworowych kobiet na świecie. Więcej niż 85 proc. nowych zachorowań na raka szyjki macicy dotyka kobiet zamieszkałych w krajach rozwijających się – mówi Paweł Zawadzki, wicedyrektor DCOPiH ds. rozwoju. Na tle innych krajów europejskich, Polska charakteryzuje się średnią zachorowalnością oraz wysokim wskaźnikiem umieralności. Właśnie z tego powodu Wroclavia postanowiła włączyć się w kampanię społeczną #RakChadzaWspak.

– Jesteśmy miejscem, które codziennie odwiedzane jest przez tysiące kobiet, dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do akcji DCOPiH i weprzeć promocję działań profilaktycznych. Serdecznie zachęcamy nasze klientki do zbadania się i tym samym zadbania o swoje zdrowie –mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

To nie pierwszy raz, gdy Wroclavia włącza się w akcję promującą prozdrowotne postawy. W październiku br. centrum dołączyło do obchodów Pink October – miesiąca poświęconego podnoszeniu świadomości raka piersi. Pod Wroclavią stanął wtedy Mammobus, a fasada budynku, w geście solidarności z osobami chorymi na raka piersi, podświetliła się na różowy kolor.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące kampanii #RakChadzaWspak oraz internetowy system rejestracji na badania, znajdują się na stronie: www.rakchadzawspak.pl.

Kampania realizowana jest przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup