Develia zaprasza na targi Artishop – festiwal lokalnych marek z Ukrainy i Polski

artishopDevelia zaprasza do Arkad Wrocławskich na festiwal lokalnych marek z Polski i Ukrainy. 12 listopada w godzinach 11:00 – 19:00 będzie można zapoznać się z pracami projektantów i rzemieślników, którzy tworzą swoje produkty w małych nakładach i z wysokiej jakości materiałów. Targi handmade Artishop będą okazją nie tylko do zrobienia zakupów, ale też do zapoznania się z ukraińską kulturą.


Targi handmade Artishop odbywają się w Ukrainie od 2010 roku. Jest to jeden z najbardziej znanych i największych festiwali lokalnych marek w kraju. Ze względu na sytuację wojenną organizatorzy przenieśli swoją działalność do Polski i tym samym stworzyli nową przestrzeń do spotkań ukraińskich oraz polskich projektantów. Jednym z najważniejszych celów festiwalu Artishop w Polsce jest nawiązanie dialogu kulturowego oraz pomoc ukraińskim rzemieślnikom we wznowieniu ich działalności.

– W naszym kraju przebywa wielu ukraińskich rzemieślników, projektantów odzieży i artystów, którzy szukają możliwości pracy w obcym miejscu. Dzięki Artishop możemy pomóc im we wznowieniu działalności, tworząc nową społeczność, w której znajdują się zarówno ukraińscy, jak i polscy projektanci – komentuje Jagoda Najwer, junior marketing manager w Develia S.A.

- Artishop rokrocznie przyciągał w Ukrainie ponad 5000 odwiedzających. Dziś, kiedy w naszym kraju trwa wojna zdecydowaliśmy się przywieźć nasz projekt do Polski. Chcemy kontynuować idee etycznej konsumpcji i wspierać młodych, ukraińskich projektantów. Nasza inicjatywa może przynieść także wiele korzyści lokalnej społeczności i miastu Wrocław – podkreślają Yana Starodubceva i Igor Avstanchykov, pomysłodawcy targów Artishop.

12 listopada w Arkadach Wrocławskich odbędzie się kiermasz ukraińskich i polskich marek, które tworzą swoje produkty w małych nakładach i z wysokiej jakości materiałów. Ceramika, biżuteria, ubrania i wszelkiego rodzaju akcesoria – to wszystko będzie można znaleźć w jednym miejscu.

Projektanci, rzemieślnicy i artyści będą czekali na gości w godzinach 11:00 – 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup