ZOO z wizytą w Klinice Nefrologii Dziecięcej

altKontakt ze zwierzętami to zawsze wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Obcując z dziką przyrodą uczymy się empatii, szacunku i wrażliwości na otaczający nas świat. Podopieczni Kliniki Nefrologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu nie mają jednak możliwości, by wybrać się na spacer do zoo, dlatego to pracownicy ogrodu przyjadą do nich z wizytą.

Spotkanie będzie o tyle nietypowe, że lekcję edukacyjną uatrakcyjnią żywe okazy karaczanów madagaskarskich, agama brodata oraz afrykańskie ślimaki. Dzieci będą miały okazję nie tylko wysłuchać ciekawych informacji o wybranych grupach zwierząt, zadać nurtujące pytania, ale nawet ich dotknąć.

Zajęcia, które zaczną się o godzinie 12.00 (06.03.2014 - czwartek) poprowadzi Karolina Mól – Woźniak (opiekun zwierząt w Terrarium) oraz Patrycja Wójcicka – specjalista ds. edukacji.

"Pomysł współpracy, który zaproponowały pielęgniarki z Koła im. Korczaka, bardzo nam się spodobał. Podobne inicjatywy podejmowały już zagraniczne ogrody, dlatego bazując na ich doświadczeniu bez wahania zdecydowaliśmy się włączyć w ten projekt" – opowiada Marta Zając - Ossowska, kierownik sekcji marketingu i edukacji wrocławskiego zoo. "Dzięki takim akcjom edukujemy i rozbudzamy w najmłodszych ciekawość świata, jeśli jeszcze wiąże się to z działaniem na rzecz chorych dzieci, tym bardziej motywuje to nas do dalszej pracy" – dodaje.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup