„Pomaganie przez ratowanie”. Spotkaj się w Magnolia Park z wolontariuszami WOŚP z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

pierwsza pomocJak pomóc osobie nieprzytomnej? Co zrobić, gdy dziecko zadławi się jedzeniem lub połknie guzik? Zobaczcie, jak skutecznie można uratować życie drugiej osobie. Już w najbliższą sobotę, 14 stycznia, w ramach 31. Finału WOŚP w Magnolia Park odbędzie się akcja „Pomaganie przez ratowanie”.

Złota zasada to 30 uciśnięć i 2 oddechy. Szybka reakcja i prawidłowo wykonana resuscytacja krążeniowo-oddechowa to sposób na uratowanie życia osobie nieprzytomnej. Jak wykonać ją skutecznie? Już w najbliższą sobotę (14 stycznia) studenci ratownictwa medycznego ze sztabu WOŚP przy Uniwersytecie Medycznym pokażą, jak reagować w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami wypadku drogowego, utraty przytomności czy zadławienia się osoby dorosłej lub dziecka.

W godzinach 12.00-16.00 przy sklepie Super-Pharm każdy chętny będzie mógł na specjalnie przygotowanych fantomach poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i samodzielnie przećwiczyć procedurę resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dodatkowo uczestnicy akcji wezmą udział w konkursie uciskania klatki piersiowej. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

- W Magnolia Park troszczymy się o zdrowie wrocławian. Cieszymy się, że wspólnie ze Sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Uniwersytecie Medycznym, w tym roku zorganizowaliśmy ciekawe warsztaty, w których udział może wziąć każdy chętny. To ważne, by w codziennym życiu szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy osobom, których życie jest zagrożone – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

Podczas sobotniej akcji przy stanowisku DKMS będzie można się również zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku.

Akcja „Pomaganie przez ratowanie” to jedno z dwóch wydarzeń organizowanych przez Sztab WOŚP przy Uniwersytecie Medycznym na terenie Magnolia Park w ramach 31. Finału WOŚP. Kolejny event, tym razem ze studentami farmacji, odbędzie się w sobotę, 21 stycznia.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup