Na Dzień Kobiet... recykling

Recykling na Dzień Kobiet we Wrocławiu8 marca 2014 r. została przeprowadzona wspólnie z Europejską Platformą Recyklingu w ramach Dnia Kobiet akcja edukacji ekologicznej we Wrocławiu, w Warszawie i Łodzi. Podczas akcji w trzech miastach, w chętnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów miejscach, była prowadzona zbiórka zużytych baterii połączona z rozdawaniem tulipanów.

We Wrocławiu akcję przeprowadzono na Placu Uniwersyteckim przy pomniku Szermierza. Do akcji przyłączyli się zarówno mieszkańcy oraz studenci Uniwersytetu i Politechniki. Zebrano około 1000 sztuk zużytych bateryjek. W Warszawie zbiórka była prowadzona przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego. Jeszcze przed rozpoczęciem akcji już ustawiła się kolejka mieszkańców z bateryjkami. Mieszkańcy przynieśli ok. 20 kg zużytych baterii, otrzymując, jako podziękowanie, piękne tulipany. W Łodzi rozdawano kwiatki na ul. Traugutta. Zebrano pudło baterii. Akcja była okazją do rozpoczęcia stałej zbiórki baterii również na popularnej ulicy Piotrkowskiej, gdzie w trzech restauracjach, postanowiono już zbierać zużyte baterie na stałe.

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys. ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Pomysłodawca i koordynator akcji: wrocławski ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski

Zbiórkę i recykling zużytych baterii zapewniła Europejska Platforma Recyklingu, www.erp-recycling.pl.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup