Wrocław zyska kolejną lodówkę społeczną

lodowka spolecznaNa Bazarze Komandor, w samym sercu Wrocławia, uruchomiono właśnie trzecią miejską lodówkę społeczną, dzięki wsparciu i współpracy z Whirlpool Corporation. Timing akcji jest nieprzypadkowy – Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nieprzebrane ilości jedzenia, które często, niezjedzone przez nas i nasze rodziny, wyrzucamy do kosza.

Bazar Komandor to doskonale znane wrocławianom targowisko, które działa od ponad 30 lat i zapewnia mieszkańcom dostęp do najwyższej jakości warzyw, owoców, a także innych produktów spożywczych od regionalnych producentów i nie tylko. Od dziś to także lokalizacja trzeciej miejskiej lodówki społecznej we Wrocławiu.

Miasto Wrocław oraz firma Whirlpool Corporation apelują wspólnie do mieszkańców i zachęcają, by w trakcie wielkanocnego ferworu nie marnować jedzenia. Jeszcze przed świętami warto sporządzić dokładną listę produktów, których będziemy potrzebować do zapełnienia naszego wielkanocnego stołu, ale także oszacować, ile realnie jesteśmy w stanie zjeść w trakcie tego wydłużonego weekendu. Jeśli już podczas przygotowań lub samych świąt zorientujemy się, że mamy zdecydowanie za dużo przysmaków, warto od razu podzielić się nimi w prosty sposób – korzystając z lodówki społecznej.

- Zależy nam na tym, by regularnie przypominać o idei niemarnowania żywności. To problem, który dotyka wielu europejskich społeczeństw, a w Polsce jest szczególnie duży, także ze względu na nasze upodobania do dużych, rodzinnych celebracji – tłumaczy Zygmunt Łopalewski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Whirlpool Corporation. – Lodówka społeczna to prosty, łatwo dostępny sposób, by podzielić się jedzeniem, które wciąż nadaje się do spożycia. Wystarczy zapakować nadmiarową żywność do pojemnika i podpisać dokładnie, co i kiedy przygotowaliśmy. To już nasza trzecia lodówka we Wrocławiu, a podobne ufundowaliśmy również w Radomsku i Łodzi, gdzie także prowadzimy działalność. Cieszymy się, że tego typu inicjatywy są tak ciepło przyjmowane przez lokalne społeczności i z radością obserwujemy, jak mieszkańcy z nich korzystają.

Produkty spożywcze umieszczane w lodówkach społecznych nie mogą zawierać jakichkolwiek oznak zepsucia, takich jak pleśń, nadgnicie czy specyficzny zapach. Muszą być szczelnie zapakowane (np. w słoik lub plastikowe pudełko) i dokładnie opisane. W tym celu warto zaznaczyć, co jest w środku i z jakich składników zostało zrobione (w razie gdyby ktoś miał alergię pokarmową), a także kiedy przygotowaliśmy daną potrawę, tak aby ten, kto z niej korzysta, nie był zaskoczony.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup