Oddaj odpady i w zamian odbierz sadzonkę drzewa. Przyjdź do Magnolia Park na Dzień Przyjazny Planecie

ekologia magnoliaIle odpadów należy oddać, by otrzymać sadzonkę drzewa? Jak wykonać torbę na zakupy, by służyła przez wiele lat? Jak zachęcić dziecko do dbania o środowisko? Jak przygotować zdrowe i pyszne kiszonki? Tego wszystkiego dowiecie się już w najbliższą sobotę podczas Dnia Przyjaznego Planecie w Magnolia Park.

Przynieś odpady i odbierz w zamian sadzonkę drzewa. Zachęć swoje dzieci, by wzięły udział w warsztatach z malowania doniczek i robienia lasów w słoiku. Całą rodziną stwórzcie ekokosmetyki, gry z recyklingu lub przygotujcie zdrowe kiszonki.

- Jeszcze więcej warsztatów i jeszcze więcej promocji idei less waste. Po raz kolejny organizujemy Dzień Przyjazny Planecie, który skupia się na edukacji i propagowaniu ekologicznego stylu życia. Zeszłoroczna edycja, podczas której rozdano 2000 sadzonek drzew, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i liczymy, że w tym roku powtórzymy ten sukces – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

Jakie atrakcje czekają podczas Dnia Przyjaznego Planecie?

1. Drzewa za odpady

Każdy, kto w sobotę przyniesie do Magnolia Park posegregowane odpady wybranych frakcji, otrzyma sadzonkę drzewa od Magnolia Park i partnerów akcji, czyli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu i Nadleśnictwa Śnieżka.

Sadzonkę można zdobyć, przynosząc do Magnolia Park posegregowane odpady:
–10 plastikowych butelek,
–10 szklanych butelek,
– 3 kg makulatury,
– 2 elektroodpady do wagi 5 kg każdy,
– 20 baterii,
– 10 żarówek,
– 2 kg plastikowych nakrętek do butelek.

Akcja wydawania sadzonek drzew odbędzie się przed wejściem do Magnolia Park, od ulicy Legnickiej.

2. Ekologiczne warsztaty dla dzieci

W godzinach od 10.00 do 17.00 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach z malowania doniczek, a w godz. 10.00-18.00 zaplanowano warsztaty z tworzenia wielorazowych bawełnianych toreb. W godzinach 12.00 -17.00 uczestnicy wykonają lasy w słoikach.

3. Ekologiczne warsztaty dla całych rodzin

W sobotę dorośli i dzieci będą mogli skorzystać z rodzinnych warsztatów:
– w godz. 10.00-14.00 – wykonywanie ekokosmetyków i ekobiżuterii,
- w godz. 14.00-18.00 – tworzenie ubrań less waste i gier z recyklingu,
- w godz. 12.00-18.00 – kiszenie produktów sezonowych.

4. Ekologiczna Gra Miejska

Gra miejska skierowana jest do dzieci, które pod okiem opiekunów odpowiedzą prawidłowo na 10 pytań ukrytych na terenie całego centrum. W grze może wziąć udział nawet 300 uczestników, a nagrodą za ponad połowę poprawnych odpowiedzi są bilety do kina Helios. Gra odbywa się w godzinach 10.00-18.00. Start w Punkcie Obsługi Gry Miejskiej obok salonu YES.

Podczas Dnia Przyjaznego Planecie do dyspozycji najmłodszych będzie także ekologiczna biblioteczka, a do godziny 19.00 wszystkie dzieci z klas szkół podstawowych 1-3 mogą dostarczyć swoją pracę na konkurs „Sztuka z recyklingu”, w którym do wygrania są bony podarunkowe od Magnolia Park.

Więcej informacji o konkursie: Konkurs ekologiczny "Sztuka z recyklingu" - Centrum handlowe Magnolia Park.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Warsztaty i ekologiczna gra miejska odbędą się w środku centrum, na placu przy wejściu głównym od strony ulicy Legnickiej, przed sklepami YES oraz Jubitom.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup