IX edycja Wroclawskiego Biegu Akademickiego

bieg charytatywnyWrocławski Bieg Akademicki to wydarzenie o charakterze charytatywnym. Tegoroczna edycja ma na celu zebranie środków finansowych dla podopiecznego przy jednoczesnym zapewnieniu biegaczom dobrej zabawy. Naszą misją jest niesienie pomocy i szerzenie sportu poprzez zrzeszanie biegaczy ze środowiska akademickiego oraz mieszkańców Wrocławia.

W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu Mikołaja. Na co dzień zmaga się on z wieloma chorobami genetycznymi i mutacjami. Każda z chorób jest nieuleczalna. Brak odporności, problemy z krwią, problemy neurologiczne, opóźniony rozwój mowy oraz ruchowy, ataki związane ze spięciami mięśni, utraty przytomności, bezdechy - to wyzwania z jakimi mierzy się każdego dnia. Systematyczna rehabilitacja jest w stanie dać mu szansę na większą samodzielność w przyszłości.

Finał dziewiątej edycji odbędzie się 21 maja 2023 w Parku Grabiszyńskim. Uczestnicy mają do wyboru jeden z trzech dystansów: 2,5; 5 lub 10 km. Poza trasami biegowymi wydarzenie urozmaica strefa okołoeventowa wypełniona atrakcjami.

Zapisy nadal trwają! I ty możesz stanąć na linii startu zapisując się na https://www.wroclawskibiegakademicki.pl/zapisz-sie.

Wrocławski Bieg Akademicki jest tworzony przez studentów z Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów działającej przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup