Świąteczna zabawa we Wroclavii dla całej rodziny. Wspólne pieczenie pierników, spotkanie z Mikołajem i koncerty kolęd

swieta wroclaviaWroclavia zaprasza na pięć dni pełnych świątecznych atrakcji. W dniach od 6 do 10 grudnia w centrum będzie można spotkać Świętego Mikołaja, wziąć udział w warsztatach z pieczenia pierników prowadzonych przez Żywe Muzeum Piernika z Torunia oraz posłuchać świątecznych koncertów w wykonaniu Chóru Dziewczęcego Narodowego Forum Muzyki.

Z radością zapraszam wszystkich mieszkańców, aby wspólnie poczuć magię nadchodzących świąt. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, które mam nadzieję, dostarczą niezapomnianych wrażeń i radości dla osób w każdym wieku. Niech ten świąteczny event będzie okazją do wspólnego świętowania i wspaniałej zabawy – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Interaktywne warsztaty historycznego wypieku piernika prowadzone przez Żywe Muzeum Piernika z Torunia

Pierwszą atrakcją, na którą zaprasza Wroclavia, są warsztaty przygotowania i wypieku pierników prowadzone przez mistrza piernikarskiego i wiedźmę korzenną z Żywego Muzeum Piernika w Toruniu. Podczas zajęć uczestnicy poznają legendę o toruńskich piernikach, recepturę sprzed pięciuset lat oraz dowiedzą się jakie są składniki tradycyjnego ciasta. Następnie przygotują pod okiem mistrza swoje pierniki, które po upieczeniu udekorują.

Zajęcia odbywać się będą od 6 do 9 grudniach, w godz. 16.00-19.00 oraz w niedzielę 10 grudnia w godzinach 14.00-17.00. Warsztaty rozpoczynają się o pełnej godzinie i trwają około 50 minut.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Podczas wydarzenia na dzieci (i nie tylko) czekał będzie Święty Mikołaj wraz z pomocnikiem. To okazja, by w świątecznej atmosferze spotkać się z gwiazdorem i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Święty Mikołaj czekać będzie na wszystkich w strefie Grand Plaza od 6 do 9 grudnia, w godzinach 16:00-19:00 oraz 10 grudnia w godzinach 14:00-18:00. Dla fanów robienia zdjęć, do dyspozycji będzie także świąteczna instastrefa.

Świąteczne kolędowanie z Chórem Dziewczęcym Narodowego Forum Muzyki

8 grudnia we Wroclavii będą miały miejsce 2 koncerty Chóru Dziewczęcego NFM.Chór, w skład którego wchodzą artystki w wieku od dziewięciu do osiemnastu lat. Został on założony w 2022 roku przez Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Na scenie we Wroclavii chór zaprezentuje zarówno tradycyjne polskie kolędy, jak i bardziej nowoczesne utwory, m.in. „Somewhere in My Memory” z filmu „Kevin sam w domu”.

Koncerty odbędą się 8 grudnia o godzinie 17.00 oraz 18.00.

Udział we wszystkich świątecznych atrakcjach organizowanych we Wroclavii jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup