Rusza budowa OVO Wrocław – projektu przyszłości

altOVO Wrocław ma generalnego wykonawcę prac budowlanych – dzisiaj została nim firma Eiffage. Tym samym realizacja najbardziej oczekiwanej we Wrocławiu inwestycji staje się faktem. Niezwykły budynek, w którym znajdzie się pięciogwiazdkowy hotel, luksusowe apartamenty, biura i lokale usługowe, zostanie oddany do użytku w 2016 roku.

W futurystyczny projekt z ekskluzywnymi apartamentami i hotelem zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o., która wchodzi w skład dużej grupy Star Group Poland. Spółka zrealizowała m.in. hotel The Granary we Wrocławiu i kompleks apartamentów Angel City w Krakowie.

Do budowy OVO Wrocław inwestor poszukiwał firmy, która będzie gotowa podjąć się realizacji projektu z takim zaangażowaniem i determinacją, z jakim koncept powstawał. Generalnym wykonawcą prac budowlanych została renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo, jedna z największych firm budowlanych w Europie. Umowa została podpisana dzisiaj podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli przedstawiciele inwestora i generalnego wykonawcy.

Dbałość o detale

Na krajowym rynku Eiffage Polska Budownictwo jest firmą doświadczoną i uznaną. Na swoim koncie ma duże realizacje w wielu polskich miastach - to zarówno budynki hotelowe, jak i biurowe czy mieszkaniowe. Eiffage współpracuje obecnie z Wings Properties przy innej realizacji – Angel Wawel w Krakowie.

Skok w przyszłość

OVO Wrocław różni się od poprzednich realizacji firmy Wings Properties. Różni się też od wszystkich budynków, jakie można znaleźć w Polsce. Powstaje według wizjonerskiego projektu pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture.

Koncept zakładał połączenie kilku funkcji w jednym budynku. Architekci wprowadzali wiele elementów na różnych piętrach, niekoniecznie o takiej samej powierzchni. Właściwym rozwiązaniem wydawało się więc połączenie ich w opływową formę. Tak powstał kształt OVO Wrocław, który przypomina kroplę wody. Budynek będzie pierwszym w Polsce przedstawicielem tzw. blobitektury. Ten architektoniczny nurt inspiruje się obłymi i miękkimi formami.

Kształt OVO uda się osiągnąć dzięki zastosowaniu wspomnianego Corianu. Materiał opatentował specjalista od wytrzymałych tworzyw, firma DuPont, która wynalazła również teflon i kevlar. Corian jest:

• ekologiczny,
• bardzo trwały,
• może przybierać dowolne kształty,
• na jego powierzchni nie widać śladów łączenia.

Ekskluzywny dla wszystkich

Obecnie OVO Wrocław jest najbardziej prestiżowym adresem we Wrocławiu. Przedsprzedaż zakończyła się dużym sukcesem – do dzisiaj swoich mieszkańców znalazło już 40% apartamentów. W budynku powstanie również pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. Z jego oferty będą mogli skorzystać zarówno goście hotelu, jak i mieszkańcy apartamentów.

Do dyspozycji będzie:

• room service,
• obsługa concierge’a,
• strefa wellness & spa,
• zniżki na usługi z oferty hotelu.

Z udogodnień skorzystają również pracownicy biur w OVO Wrocław. Kompleks będzie miał dwa otwarte wejścia dla wszystkich. Wrocławianie będą mogli korzystać tutaj z restauracji, kawiarni, wielofunkcyjnego patio czy klubu fitness z basenem.

"Chcieliśmy stworzyć projekt prezentujący inny stosunek budynku do przestrzeni miejskiej. Jeśli koncepcja biurowca zakłada niedostępną enklawę, to my chcieliśmy stworzyć OVO jako otwarty budynek, w którym wewnętrzny dziedziniec stanowi przestrzeń publiczną i łączy w sobie wiele aspektów miejskiego życia" – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny. "Ten budynek będzie częścią miasta, miejscem różnorakich interakcji społecznych i kulturalnych".

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup