Bieg Firmowy

altBieg Firmowy wpisał się na dobre w kalendarz wrocławskich imprez sportowych. Jako jeden z największych biegów w naszym mieście zachęca pracowników firm do aktywności fizycznej i do pomagania innym.

Bieg odbędzie się 17 maja w Parku Grabiszyńskim. Podobnie jak w zeszłym roku do biegu mogą zgłaszać się 4 –osobowe drużyny, złożone z pracowników jednej firmy. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania 5,2 km, trasa biegu pokrywa się w tym roku z wytyczoną przez Radio Ram parkową ścieżką biegową. Firma może zgłosić dowolną liczbę drużyn. W tym wypadku im więcej tym lepiej, ponieważ dochód z biegu przeznaczony jest na cel charytatywny.

Bieg Firmowy to nie zwyczajny bieg. Pracodawcy traktują tą imprezę jako formę sportowej integracji wewnątrz firmy, a także możliwość spotkania się środowiska biznesowego w zupełnie nowym kontekście. Takich imprez brakuje, dlatego Bieg Firmowy cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Dodatkowo zawodnicy biegnąc pomagają innym. W zeszłym roku dochód z biegu przeznaczony był dla Ali Nowickiej, 4-latki z Wrocławia, której groziła amputacja nogi. Dzięki zebranej kwocie Ala poddaje się w USA rehabilitacji po skomplikowanej operacji ratującej jej nóżkę.

W tym roku zgromadzone pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Mateusza i Łukasza Koniecznych z Wrocławia. Chłopcy są braćmi, Mateusz ma 17 lat, Łukasz 9, oboje urodzili się z wodogłowiem, od urodzenia chorują na dziecięce porażenie mózgowe. Wymagają stałej opieki rehabilitacyjnej i kosztownego leczenia. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się im pomóc.

Rejestracja na bieg odbywa się poprzez wypełnienie formularza na stronie www.biegfirmowy.pl W zeszłym roku pakiety startowe rozeszły się w ciągu 3 tygodni, We Wrocławiu i Warszawie pobiegło 2 tysiące osób. W tym roku organizatorzy zwiększyli limity miejsc. Po pierwszym dniu rejestracji widać, że chętnych nie brakuje.

Na zawodników czeka moc atrakcji – wartościowe nagrody, zabawy dla dzieci i tradycyjna wspólna energetyczna rozgrzewka. Organizatorzy starają się, aby podczas imprezy panowała atmosfera firmowego i rodzinnego pikniku, a Bieg Firmowy z roku na rok stawał się coraz większym świętem biegania i pomagania.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup