Pierwszy dzień wiosny na Wyspie Słodowej

altWarsztaty artystyczne, namiot cyrkowy, koncerty, topienie marzanny i ekologiczna zbiórka elektroodpadów. Widzimy się w piątek i sobotę na Wyspie Słodowej i Piaskowej!

Tegorocznym motywem przewodnim imprezy z okazji pierwszego dnia wiosny będzie ekologia. Z tego powodu organizujemy zbiórkę elektroodpadów, na które zostaną podstawione specjalne kontenery. Zachęcamy wszystkich wrocławian do przewietrzenia mieszkań na wiosnę i pozbycia się niepotrzebnych sprzętów. Na Wyspie Słodowej stanie także Ekonamiot, w którym odbywać się będą wykłady, pokazy i prezentacje poświęcone zdrowej żywności i trybowi życia oraz aktywnym formom spędzania czasu wolnego.

Także marzanny wykonamy tym razem z materiałów recyklingowych, w związku z czym prosimy wszystkich uczestników o przynoszenie ze sobą różnokolorowych plastikowych butelek, makulatury, styropianu i innych surowców wtórnych. Nad estetyczną stroną wydarzenia czuwał będzie Marcin Rasiak – wykładowca wrocławskiej PWST, wraz ze swoimi studentami.

Wyspa Słodowa zamieni się w strefę artystyczną dzięki licznym warsztatom i akcjom twórczym przygotowanym przez organizatorów Slot Art Festival, a na Wyspie Piaskowej powstanie miasteczko sportowe. Na wieczór zapowiadamy koncerty – gwiazdą pierwszego dnia będzie Maleo Reggae Rockers, a drugiego – Rabastabarbar.

Całość potrwa od godz. 11.00 do 22.00 w piątek i sobotę 21 i 22 marca. Wstęp wolny!

Warsztaty nie wymagają wcześniejszych zapisów.

Szczegóły na: www.wyspa.wroclaw.pl oraz www.facebook.com/wyspanaweekend

Pierwszy dzień wiosny na Wyspie Słodowej to impreza niemasowa, bez sprzedaży i wnoszenia alkoholu. 

Impreza jest organizowana przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego w ramach projektu „Wyspa na Weekend”.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup