Typografia w przestrzeni publicznej

altSzyldy, znaki oraz napisy informacyjne – z literami w przestrzeni miejskiej spotykamy się każdego dnia. O tym jak ważna jest typografia w planowaniu miasta dowiemy się podczas kolejnej odsłony cyklu „Projektanci projektantom o projektowaniu”, organizowanego przez Instytut Grafiki SWPS Wrocław i Galerię Wnętrz Domar. Spotkanie odbędzie się w piątek, 21 marca 2014 r. o godzinie 18.00 w Pop-up Gallery przy ul. Braniborskiej 14 we Wrocławiu.

Marian Misiak to absolwent projektowania krojów pism na Wydziale Typografii i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie w Reading (Wielka Brytania). Pracował m.in. w londyńskim studio Neville’a Brody. Obecnie zajmuje się badaniem kultury wizualnej oraz projektowaniem krojów pism. Podczas wykładu postara się przedstawić krytyczne spojrzenie na zagadnienie kultury wizualnej i podkreślić jej wpływ na życie ludzi w mieście. Opowie również, w jaki sposób mądrze wplatać ciekawe rozwiązania typograficzne w przestrzeń publiczną.

„Projektanci projektantom o projektowaniu” to cykl spotkań poświęconych kreatywnemu projektowaniu. Program jest wynikiem współpracy nauki, Instytutu Grafiki SWPS Wrocław i biznesu, Galerii Wnętrz DOMAR.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.grafika.swps.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup