Koniec 100% VAT

To już koniec pełnego odliczania VAT dla przedsiębiorców. 
 
Wyłącznie do poniedziałku 31.03.2014 roku przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 100 % VAT-u od zakupu nowych samochodów z homologacją ciężarową (z kratką). I tylko do tego dnia działają przepisy przejściowe na zakup samochodów na firmę. Od 1 kwietnia będzie możliwość odliczenia wyłącznie połowy podatku VAT od nabytego samochodu osobowego.
Na dzień dzisiejszy przedsiębiorcy mogą również odliczać całość podatku od towarów i usług od wydatków ponoszonych na eksploatację pojazdów, po 1 kwietnia będzie to tylko połowa. 
 
Wyjątek stanowić będzie VAT od paliwa – będzie można go odliczać dopiero od 1 lipca 2015 roku, chyba, że przedsiębiorca zadeklaruje użytkowanie samochodu wyłącznie do celów służbowych, co wiąże się z prowadzeniem ewidencji przebiegu pojazdu.
 
W wielu salonach zostały już ostatnie sztuki takich pojazdów, więc przedsiębiorcy będą musieli się teraz sporo naszukać.
 
Wielu dealerów np. Forda oznajmia, że nie zdąży przygotować samochodu do końca marca, co tym samym uniemożliwia odliczenie VAT-u.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup