Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych w Pasażu Grunwaldzkim

altW sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową (12 kwietnia), w Pasażu Grunwaldzkim będzie można spróbować tradycyjnych potraw wielkanocnych charakterystycznych dla regionu Dolnego Śląska, zapoznać się z technikami malowania pisanek oraz posłuchać muzyki ludowej.

Pasaż Grunwaldzki już po raz trzeci będzie gospodarzem spotkania Kół Gospodyń Wiejskich, podczas którego zostaną zaprezentowane tradycyjne stoły wielkanocne, palmy i pisanki. Na 26 stołach zobaczymy domowe pieczywo, potrawy i ciasta, wykonane według tradycyjnej receptury oraz ręcznie robione ozdoby świąteczne. Wszystkie produkty i specjały będą do nabycia na poziomie „0”, przy scenie, gdzie odbędzie się impreza.

Prezentacji towarzyszyć będzie konkurs na najładniejsze palmę, pisankę oraz koszyczek wielkanocny. Zgłoszone do rywalizacji koszyczki zostaną przygotowane przez dzieci i młodzież z Klubów Edukacyjnych 4H, palmy i pisanki – przez panie z KGW.

Impreza rozpocznie się 12 kwietnia o godz. 10.45 od występu zespołu folklorystycznego, który swoimi pieśniami wprowadzi klientów w radosny, przedświąteczny nastrój, a zakończy o 16.30 podsumowaniem całej prezentacji, konkursów oraz wręczeniem nagród i dyplomów.

Więcej informacji na: www.pasazgrunwaldzki.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup