V Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa już w weekend

festiwal piwaW najbliższy weekend, od 9 do 11 maja, na esplanadzie Stadionu Wrocław odbędzie się V Festiwal Dobrego Piwa.

40 stoisk - 75 browarów - 200 rodzajów piw!

Podczas festiwalu będzie możliwość spróbowania piwa z 75 browarów na 40 stoiskach. To dwa razy więcej niż w trakcie ubiegłorocznej imprezy.

Na stoiskach będą oferowane piwa z różnych części świata m.in. polskie, niemieckie, włoskie, duńskie, amerykańskie, belgijskie, czeskie, angielskie. Z beczek będzie można próbować 200 rodzajów piw, także bezalkoholowych.\

Nowy Baran - piwo na festiwal

Browar Widawa z Chrząstawy Małej koło Wrocławia uwarzył specjalnie dla Gości Festiwalu specjalne piwo festiwalowe – Nowy Baran, w hołdzie dla sławy piwowarstwa wrocławskiego Białego Barana. Można je będzie spróbować w wersji beczkowej, jak również zakupić w butelkach z okolicznościową etykietą i festiwalowym kapslem.

Warsztaty piwowarskie

W ramach Festiwalu odbędą się XI Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o roli wody i chmielu w piwowarstwie.

Przysmaki i produkty regionalne

Na scenie kulinarnej będą prezentowane oryginalne przysmaki przyrządzone z dodatkiem rozmaitych rodzajów piw np. Rillette z szynki z sosem BBQ, Przegrzebki zapiekane na piwno pistacjowym pesto, naleśniki piwne z riccottą.

Pojawią się też stoiska z produktami regionalnymi z Polski i różnych stron Europy, oryginalne, ręcznie wykonane, piwne kosmetyki, a także rękodzieło inspirowane browarnictwem.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup